Reklama

Reklama

Takich mężczyzn najbardziej pragną kobiety. Najnowsze badanie nie pozostawia wątpliwości

Najnowsze badanie analizujące zwyczaje randkowe singli wskazuje nadejście pewnych zmian społecznych. Okazuje się, że obecnie tylko co piąta Polka wysoko ceni szarmanckie zachowanie u mężczyzn – pojawianie się z bukietem róż, otwieranie drzwi czy podsuwanie krzesła w restauracji. Teraz kobiety bardziej zwracają uwagę na zupełnie inne kwestie.

Choć kultura od lat promowała szarmanckość wśród mężczyzn, to dzisiaj tylko jedna na pięć singielek wskazuje, że najbardziej lubi, gdy facet jest gentlemanem - dowiadujemy się z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie aplikacji randkowej Badoo. Mało tego, tylko dla 6 proc. istotne są komplementy na randkach. Nie oznacza to, że Polki nie chcą takich zachowań u mężczyzn. Autorzy badania przypuszczają, że raczej chodzi o zmianę priorytetów. 

Czego pragną kobiety?

Singielki częściej wskazywały, że oczekują u drugiej strony takich cech, jak szczerość, pewność siebie i tego, że mężczyzna będzie potrafił je rozbawić. Warte podkreślenia jest to, że mężczyźni oczekują od drugiej strony dokładnie tego samego.

Reklama

Innym nieaktualnym stereotypem, jest to, że na randce zawsze płaci mężczyzna. Obecnie uważa tak tylko 23 proc. mężczyzn i 19 proc. kobiet. Natomiast w grupie wiekowej 18-24 tylko 9 proc. randkowiczów podziela tę opinię. Więcej osób woli rozkładać koszty między dwie strony (30 proc.). Trzecią metodę - płacenie na przemian, preferuje co piąta osoba.

"Obecne pokolenia miały odmienne warunki dorastania, formowania własnej kariery zawodowej i życia rodzinnego, zmieniają się więc oczekiwania, potrzeby. Partner częściej może być postrzegany jako współtowarzysz, niż osoba osadzona w konkretnej roli społecznej. Znacząco zmieniła się też kultura. Ruchy społeczne kładą nacisk na uprawomocnienie kobiet w sferze społecznej i zawodowej, a za tym mogą iść zmiany oczekiwań wobec mężczyzn. Romantyczne gesty, takie jak kwiaty i komplementy, kojarzą się ze starym modelem" - uważa ekspertka.

***
Zobacz również:

Po 15 randkach zdecydowała się skonsumować związek. Nie poleca czekać tak długo

Poznali się na Tinderze. Randka zakończyła się na porodówce

Kto powinien płacić na randce? Jak uniknąć niezręczności przy rachunku?

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: związek | Mężczyzna idealny | randki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy