Reklama

Reklama

Taniec pomoże ci rozbudzić kobiecość

Chcesz się poczuć pewnie, zmysłowo, sexy? Ruszaj na kurs tańca!

Taniec brzucha odkryje twój wdzięk

Zazdrościsz kobietom, które pięknie się poruszają i zalotnie kołyszą biodrami. Myślisz, że z takim wdziękiem trzeba się urodzić? Błąd! Można się tego nauczyć. Mówi się, że taniec brzucha wydobywa z kobiety to, co najpiękniejsze i dodaje pewności siebie. Uczy zmysłowych ruchów bioder, brzucha i pupy, ale niemniej ważne są ruchy dłoni i stóp.

Modeluje talię! Możesz ćwiczyć w dowolnym stroju, ale to też świetna okazja, żeby włożyć długie kolczyki, zawiązać zwiewną chustę na biodrach i poczuć się jak orientalna piękność.

• Dla kogo: Dla każdej pani, która chce poczuć się atrakcyjna. Tańczy się solo. Nie ma ograniczeń wieku i specjalnych wymagań.

Reklama

• Gdzie ćwiczyć: Większość szkół oferuje takie kursy, np. Riviera w Warszawie, Dancefloor w Zabrzu, Al-Mara we Wrocławiu.

Bachata podkręci seksapil

Kokieteryjne spojrzenia i zwinne kocie ruchy to elementy składające się na sztukę uwodzenia. Opanujesz je na kursie tańca karaibskiego. Bachata to przyjaciółka salsy. Ten uwodzicielski taniec pochodzi z Dominikany i zdobywa ogromną popularność w szkołach tańca.Przypomina salsę, ale wyróżnia go charakterystyczny, zmysłowy ruch bioder. Ważny jest kontakt wzrokowy między partnerami.

• Dla kogo: Dla pań, które chcą być ponętne. Można tańczyć solo, ale warto zabrać na kurs swojego partnera. To taniec dla zakochanych - romantyczna muzyka i bliski kontakt ciał zapewnione! Noga kobiety znajduje się między nogami partnera i odwrotnie...

• Gdzie ćwiczyć: Kursy oferuje np. Akademia Tańca M&I Sulewskich w Warszawie.

Hawajski sprawi, że polubisz swoje ciało

Nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu? Przytyłaś? Taniec hawajski Hula sprawi, że poczujesz się lekka jak piórko, subtelna i bardzo kobieca! Hawajczycy wyrażają w tańcu radość życia. Naturalne jest dla nich wszystko, co związane z ciałem - ruch, zabawa, zmysłowość, seksualność. Nieważne, ile się waży!

Tańcowi Hula przypisują boskie pochodzenie, a samo słowo znaczy "rozpalać wewnętrzny ogień". Może się skusisz? Na kursie poznasz kilka prostych kroków o egzotycznych nazwach: "holoholo", "kaholo" czy "uehe". Są to ruchy oparte na pracy bioder, które w tańcu falują niczym ocean!

Stopy mocno stoją na ziemi, biodra poruszają się rytmicznie, a dłonie wykonują delikatne, subtelne gesty, jakby snuły tajemniczą opowieść. Taniec hawajski jest lekki, wdzięczny i bardzo kobiecy. Gdy widzi się go po raz pierwszy, ma się wrażenie, że tancerki płyną w powietrzu. Dzięki niemu zwiększa się świadomość ciała, nabiera wdzięku, gracji, subtelności - czyli tego, co faceci lubią w nas najbardziej. Na kurs warto zabrać wygodny, luźny, nie krępujący ruchów strój.

• Dla kogo: Dla wszystkich kobiet bez względu na wiek i umiejętności. Zajęcia nie wymagają dużego wysiłku fizycznego. Są miłą formą relaksu. Dodają urody.

• Gdzie ćwiczyć: Kursy tańca hawajskiego Hula organizują m.in. Akademia Ruchu we Wrocławiu, Riviera w Warszawie, Alohamana w Krakowie (www.alohamana.pl). Info o kursach też na www.mocaloha.pl.

Bollywood naładuje cię dobrą energią

Kobiety pewne siebie, pełne wigoru, szczęśliwe, emanujące radością przyciągają facetów jak magnes. Wybierz się więc w taneczną podroż do... Indii. Taniec Bollywood jest jednym z najbardziej gorących i ekspresyjnych na świecie!

To miks tradycyjnych i klasycznych tańców indyjskich z elementami tańca arabskiego, tańca nowoczesnego, jazzu, a nawet hiphopu. Stawia na rytm, dynamiczne, a jednocześnie pełne gracji ruchy. W filmach Bollywood (np. "Monsunowe wesele") jest sposobem opowiedzenia jakiejś historii, pokazania uczuć, wyrażenia emocji. Angażuje wszystkie części ciała: od głowy aż po stopy, ważny jest ruch dłoni.

Na kursie nauczysz się, jak zmysłowo poruszać biodrami, falować rękami, opanujesz tzw. wężowe ruchy! Taniec ten wyzwala pozytywne emocje i dodaje energii, a przy okazji świetnie modeluje sylwetkę. Ćwiczysz w dowolnym stroju, ale dla podkreślenia ruchów możesz włożyć długą spódnicę i zarzucić na plecy kolorowy szal.

• Dla kogo: Dla kobiet, którym brakuje energii i wiary we własne możliwości. Odkryjesz drzemiące w tobie pokłady sił! Nie martw się, że nie masz dobrego wyczucia rytmu czy doświadczenia w tańcu. Bollywood to przede wszystkim dobra zabawa.

• Gdzie ćwiczyć: Zajęcia z tańca indyjskiego oferuje wiele szkół. Np. Teatr Tańca NTF, Szkoła Moc Tańca - w Warszawie, Agni w Toruniu, Akademia Tańca w Krakowie, Pasja w Gdańsku.

Agnieszka Wilewska

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: taniec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy