Reklama

Reklama

Totalna wolność singli

Drugą grupę singli stanowią osoby, które bardziej świadomie wybrały życie samemu. Można ich określić jako single z wyboru. W tej grupie znajdą się wszystkie te osoby, dla których życie w pojedynkę bilansuje się nad wyraz korzystnie. Bez wątpienia, korzyścią jest tutaj wygoda i swoboda. Jest to totalna wolność ograniczana jedynie w jakimś stopniu aktywnością zawodową. W pozostałych obszarach życiowych człowiek nie musi się zawężać. W czym się wyraża ta wolność?

Reklama

1. W przestrzeni życiowej w sensie fizycznym - wszystko jest"moje": kuchnia, kubek do kawy, łazienka, łóżko chwilami przypominające barłóg , pasta do zębów, pilot od telewizora. Pełnia szczęścia! Człowiek ma wyraźnie "naznaczone" swoje miejsce, co w terminologii etologów można by nazwać iż, zwierzę ma wyraźnie " obsikane" własne terytorium.

2. W wymiarze psychicznym jest swoboda podejmowania decyzji - nikt się nie wtrąca, nie pyta. Nie trzeba uzgadniać niczego z drugą osobą. Człowiek ma dużą mobilność w przemieszczaniu się w sensie geograficznym z czego ochoczo korzysta.

3. Na polu finansowym - singel zarabia dla siebie pieniądze i wydaje je dla realizacji własnych potrzeb. Nikt mu nie zagląda na konto.

4. Wolność seksualna - seks od czasu do czasu bez więzi, bez zobowiązań. Singel decyduje czy chce z kimś "iść do łóżka" czy też nie. Nie trzeba się w rezultacie do niczego zmuszać. Znika kwestia namawiania, odmawiania, co jest tak powszechne w stałych związkach, w których nigdy nie było pożądania lub w wyniku zjawiska habituacji- zaniknęło.

5. Możliwość realizacji się w pracy zawodowej, czasami aż do przesady, co grozi wyczerpaniem, a w niektórych zawodach - wypaleniem zawodowym.

Taki pomysł na życie ma swoje korzyści, oczywiście. Człowiek uczy się ponoszenia odpowiedzialności za siebie, zdobywa doświadczenie w samodzielnym życiu, jeśli do tej pory było się pod silną kontrolą rodziców. Zachłyśnięcie się wolnością jest niezwykle przyjemne i uczące. Ponadto, single nie tworząc związków, nie krzywdzą innych, bo nie ma skutków rozstawania się. Bardziej się dyscyplinują (można o tym dyskutować), aby nie płodzić potomstwa i dzięki temu znika problem z wychowywaniem niechcianych dzieci.

Dowiedz się więcej na temat: umiejętności | wolność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje