Reklama

Reklama

Tylko na jedną noc

Kiedy redakcja serwisu Kobieta INTERIAPL zapytała swoje użytkowniczki, czy zdarzył im się seks z przygodnym partnerem, aż 58 procent odpowiedziało stanowczo nie! Patrząc na liczbę oddanych głosów - ponad 15,5 tysiąca, to dość imponujący wynik.

26 proc. kobiet przyznało, że miało takie kontakty, ale 10 proc. wybrało odpowiedź "niestety tak", a 19 - "tak, ale tego nie żałuję". (wyniki) To jak to jest z tymi przygodami na jedną noc?

Zdania z naszego forum są mocno podzielone, zwłaszcza dlatego, że zupełnie różnie oceniamy przyczyny i konsekwencje jednorazowego seksu singli, a "skoku w bok" osoby żyjącej w stałym związku.

Reklama

"Ktoś kiedyś powiedział, że żałować należy tylko tego czego się nie zrobiło. Miał rację. W związkach na jedną noc dajemy i dostajemy coś magicznego. Na stare lata zostaną nam przynajmniej wspomnienia o tych magicznych chwilach" - przekonuje beata.

Z kolei warto przytoczyć zdanie nikity: "Być może moje poglądy wydają się konserwatywne i sentymentalne, ale nie uznaję przelotnego seksu z nieznajomym. Seks jest dla mnie czymś wyjątkowym, nie ma intymniejszej relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną. Aby być z kimś tak blisko ten ktoś musi być dla mnie wyjątkowym człowiekiem, kimś komu mogę zaufać i kto mnie szanuje... Seks połączony z uczuciami ma większą wartość niż przypadkowy. Jakość przede wszystkim. Przeżyłam kiedyś takie okazyjne zbliżenie i żałuję tego... Facet był miły, przystojny... ale co z tego mam... Kilka chwil uniesień... Zaspokoiłam potrzebę fizyczną... To było takie puste... Chciałam się dowartościować. Jasne, na początku czułam się fajnie, że miły i przystojny facet zwrócił na mnie uwagę... Ale potem,przemyślałam to i uważam, ze to nie miało żadnej wartości...".

Zdaniem prawie wszystkich forumowiczów sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy w grę wchodzą jeszcze uczucia trzeciej osoby - naszego partnera.

Buźka zastanawia się: "Czytając wszystkie wypowiedzi na forum w myśli układają mi się przeróżne pytania, na które bardzo trudno sobie odpowiedzieć. Czasem w człowieku mieszkają dwie istoty. Jedna ta dobra, twarda, lojalna, wierna, wspaniała i tę staramy się pokazać światu. Jest jednak i ta niedoskonała, popełniająca błędy, słaba, nieszczęśliwa potrzebująca odrobinę uniesienia i miłości. Człowiek popełnia błędy, a dzieje się tak dlatego, że nie jesteśmy doskonali. Czasem robimy coś czego tak naprawdę sami nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Jedno jest jednak pewne, że nic nie dzieje się bez jakiejkolwiek przyczyny i kiedy dochodzi do zdrady i jest nam cudownie,wspaniale to widocznie tego brakuje nam w stałym związku...".

Zdaniem Krabci, bez względu na stan naszych relacji, zdrada jest niedopuszczalna: "Miłość na jedną noc? Będąc w tym czasie z innym (w stałym związku)? To dziwne! Wydaje mi sie za cos takiego ma tylko miejsce wtedy kiedy nie jesteśmy zaspakajani seksualnie przez stałego partnera! Kiedy w nasz stały związek wkradnie sie przyzwyczajenie do siebie i monotonia. W przeciwnym razie jak sensownie wytłumaczyć taką jednodniową zdradę? Jeśli ktoś kocha i czuje ze jest kochany i jest zaspakajany w łóżku to nie powinien zdradzić!".

Jest jeszcze trzeci punkt widzenia - tym razem męski. "Jak widać z wypowiedzi zdania są różne, ale niektórzy ci, co dopuścili się zdrady nie są pewni czy by to powtórzyli, mimo że przeżyli prawdziwe odjazdy. Nie żałują, a powtórzyć nie chcą - ciekawe. Sex dla sportu - tego nie potrafię skomentować. Bywałem na wielu wyjazdach, szkoleniach itp., przebalowałem niejedną noc, poznałem niejedną kobietę, ale nie wyobrażam sobie, żebym z którąś miał się rano obudzić w jednym łóżku. Nie zarzekam się, że zdrada jest niemożliwa - jest możliwa, ale z kobietą, którą darzę uczuciem i odwrotnie, ale jak życie pokazało i w takiej sytuacji potrafiliśmy oszczędzić sobie wyrzutów. Każdy żyje na własny rachunek i z własnym sumieniem. Czytałem, że kobieta jest jedyną zwierzyną , która poluje na swojego myśliwego - trzeba uważać" - radzi Marecki.

A jak ty zapatrujesz się na kwestie seksu na jedną noc? Jesteś zdania, że nie można stać na drodze szalejącym hormonom, czy natychmiast przywołać się do porządku zapobiegając kłopotom i wyrzutom sumienia?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: forum | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje