Reklama

Reklama

Tylko nie Bridget

Zauważyłaś nagle, że jesteś wierną kopią Bridget Jones i żyjesz jej życiem? Nie martw się, świat aż roi się od współczesnych odmian niezapomnianej bohaterki powieści Helen Fielding.

To nie Twoja wina. Problem bowiem tkwi w tym, że wokół nas nie ma znowu tak wielu facetów. Niemal dramatyczna sytuacja panuje w Londynie, o czym nie omieszkał donieść sam Times. Otóż w stolicy Anglii młode singielki (ok. i powyżej dwudziestki) przewyższają aż o 52 tys. liczbę panów w tym samym wieku.

Poczytny dziennik donosi wręcz o feminizacji dużych miast i metropolii. Okazuje się, że na Wyspach to kobiety częściej zapisują się na uniwersytet, garną się do wiedzy i zdobywania umiejętności, by potem zasilić szeregi wspinających się po szczeblach kariery.

Reklama

Badający to zjawisko Daniel Dorling i Bethan Thomas z uniwersytetu z Sheffield przyczyn takich zmian społecznych upatrują we wzroście ofert pracy dla kobiet, upowszechnieniu się środków antykoncepcyjnych, liberalizacji w kwestii aborcji.

Co zatem pozostaje takiej przysłowiowej Bridget Jones, marzącej jednak w głębi duszy o męskim i romantycznym facecie? Jak wywinąć się z grupy górującej ilościowo nad mężczyznami?

Polubić siebie

Fajnie jest być lubianą, ale pierwszym krokiem do tego jest polubić siebie samą. Znajdź swoje dobre strony, przypomnij sobie wszystkie swoje zdolności i umiejętności, w tym nawiązywania kontaktów, zwłaszcza z płcią przeciwną i ruszaj przed siebie!

Świetny wygląd

Ten świat nie jest zbyt łatwy czy przyjazny, ludzie czasem spoglądają jeden na drugiego wilkiem. Aby poczuć się pewniej załóż na siebie modne ciuchy, takie, w których się lubisz najbardziej. Poświęć trochę czasu przed lustrem. Tak odmieniona ruszaj przed siebie!

Zrobić pierwszy krok

Gdy już kogoś interesującego namierzysz (na ulicy, w sklepie, w restauracji czy klubie) porzuć swą nieśmiałość, zdobądź się na pierwszy krok i zagadnij. Zdaj sobie sprawę z tego, że śmiałość może też nie być jego silną stroną.

Odprężyć się

Skoro już zanurzyliście się w niezobowiązującej wymianie zdań pamiętaj, że naraz może nastać cisza. Miej na tę okoliczność przygotowane dowcipne i inteligentne kwestie. Nie pozwól, by cisza cię zaskoczyła, uprzedź ją ze spokojem wytrawnego gracza.

Uśmiech

Szczery otwarty uśmiech czyni cuda, a panowie bardzo lubią roześmiane kobiety. Nie obawiaj się zatem i śmiało pokaż swe perliste uzębienie. To rozbraja wielu mocno defensywnie nastawionych mężczyzn.

A może znasz lepsze metody? A może bycie Bridget Jones nie jest znowu taką tragedią?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świat | jones

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje