Reklama

Reklama

Uzależnieni od seksu

Ten artykuł pomoże ci ocenić, czy jesteś uzależniona od seksu, czy po prostu lubisz się kochać.

Ten, kto myśli, że uzależnienie od seksu jest jedną z najlepszych rzeczy, które mogą człowieka spotkać, bardzo się myli. Z powodu tego uzależnienia cierpi nie tylko seksoholik, ale także jego rodzina i przyjaciele. Seksoholizm jest taki jak inne uzależnienia. A nałogowcy interesują się wyłącznie seksem.

Przeczytaj tekst i poznaj objawy uzależnienia od seksu. Pamiętaj także, że osoba uzależniona nie będzie w stanie kontrolować swojego życia, dopóki nie przyzna sama przed sobą, że jest uzależniona.

Prowadzisz podwójne życie

Twój partner ( lub partnerka) ci nie wystarcza. Często go zdradzasz, masz nawet kilku kochanków, którzy o sobie wzajemnie nie wiedzą. Spotykasz się z nimi wyłącznie dla seksu.

Reklama

Wielu ludzi zdradza swoich partnerów, ale to nie oznacza są uzależnieni od seksu. Uważaj, jeśli wiesz, że zdradzasz tylko dla seksu.

Nieustannie szukasz seksu

Przez cały czas szukasz seksu. Doprowadzasz do sytuacji, kiedy nie pojawiasz się w pracy, unikasz przyjaciół, by móc poświęcić czas, np. na oglądanie filmów porno, czatowanie lub wirtualny seks. To już wyraźny przejaw uzależnienia. Nie jesteś osobą, która robi to, bo akurat ma taką ochotę, ale kimś, kto nie może się obejść bez seksu i cały czas myśli o sposobach zaspokojenie swojego głodu.

Twoja rodzina i praca są zagrożone

Zdajesz sobie sprawę, że to, co robisz jest złe, czasami nawet miewasz wyrzuty sumienia, że dla seksu ryzykujesz wszystko: stosunki z partnerem ( ponieważ oszukujesz go), pracę (nie przychodzisz do pracy albo uprawiasz seks w miejscu pracy) a także własne życie i zdrowie (często zmieniasz partnerów seksualnych).

Jeśli tak jest, powinnaś jak najszybciej zwrócić się o pomoc.

Szukasz erotycznych przygód

Jeśli nie rozumiesz tego, co się dzieje a twój partner cię nie pociąga, szukasz doznań seksualnych gdzie indziej i z kimkolwiek. Ważnym przejawem seksoholizmu jest to, że tak naprawdę żadna liczba erotycznych przygód nie zadowoli cię. Zawsze będziesz szukała coraz nowych przygód i zawsze będziesz chciała więcej. Seks ze stałym partnerem nie przyprawia już o dreszczyk emocji , ale rezygnacja z seksu to ogromny problem. Nie możesz się powstrzymać.

Łamiesz prawo

Jak prawdziwy nałogowiec robisz wszystko, by się zaspokoić. Łamiesz prawo albo robisz nieprzyzwoite rzeczy, np.: voyeuryzm, nieprzyzwoite rozmowy telefoniczne itp. Jeśli często jesteś w tarapatach z powodu swoich potrzeb seksualnych, to jest z to pewnością znak, że potrzebujesz pomocy specjalisty.

Wiesz, że zrobisz coś złego

Twoje zachowanie doprowadza cię do szaleństwa: czujesz się zawstydzona i winna, może nawet miewasz myśli samobójcze. Zupełnie nie kontrolujesz już sytuacji.

To są już poważne przejawy uzależnienia od seksu, które wymagają interwencji. Jeśli nie zwrócisz się z prośbą o pomoc, sytuacja będzie się tylko pogarszać!

Tłum. AP

A co wy sądzicie na ten temat? Piszcie w komentarzach.

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: seks | uzależnienie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy