Reklama

Reklama

Większa empatia, lepszy seks

Osoby bardziej komunikatywne i niezależne oraz o dużym poczuciu własnej wartości, a do tego wykazujące większą empatię mają też większą satysfakcję z seksu.

Obserwacje przeprowadzono w latach 2001-2002 wśród ludzi młodych w wieku od 18 do 26 lat, w ramach wieloletnich badań National Longitudinal Study of Adolescent Heath. "Wynika z nich, że nasze zadowolenie z seksu w znacznym stopniu zależy od tego jakie mamy relacje z innymi osobami, czy potrafimy je zrozumieć i wczuć się w ich sytuację" - przekonuje autorka badań Adena Galinsky z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Heath.

Pewne siebie mają orgazm

Uczona powiedziała w wywiadzie dla "LiveScience", że przyjęła hipotezę, iż ludzie bardziej empatyczni lepiej potrafią reagować na potrzeby partnera, co z kolei jest odwzajemniane. Jej zdaniem, takie cechy charakteru są szczególnie ważne w przypadku młodych kobiet, które na ogół są bardziej powściągliwe i trudniej jest im przełamać pierwsze bariery w kontaktach seksualnych.

Reklama

Adena Galinsky wzięła pod uwagę częstotliwość osiągania orgazmu, a także zadowolenie z seksu oralnego, zarówno ze strony partnera, jak wobec niego. Biorąc to pod uwagę z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że kobiety mają większą satysfakcję z seksu, gdy wykazują większe poczucie własnej wartości, są niezależne i bardziej empatyczne.

Młody zadowoli partnerkę ?

W przypadku mężczyzn najważniejsza okazała się zdolność do empatii. Skłonność do niezależności sprzyja u nich częstszemu osiąganiu orgazmu. Większe poczucie własnej wartości sprzyja natomiast osiągania zadowolenia z okazywanego partnerce seksu oralnego.

Badania wykazały też, że orgazm osiąga 87 proc. mężczyzn oraz 47 proc. kobiety. Młodzi mężczyźni bardziej też byli zadowoleni z okazywanego partnerce seksu oralnego. Galinsky twierdzi, że wynika to z tego, że wykazują oni większą chęć do tego, by zadowolić swą partnerkę.

Adena Galinsky te same badania prowadzi również wśród ludzi w średnim wieku oraz starszych, ale ich wynika nie są jeszcze znane.

ZBW

Chcesz wiedzieć, co Bóg myśli na temat seksu? Zapraszamy na czata z o. Ksawerym Knotzem, autorem książek poświęconych etyce seksualnej Kościoła. Czat odbędzie się 15 czerwca o godz. 17. Na autorów najciekawszych pytań czekają nagrody.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje