Wróżka daje nadzieję

Czasem podkreślają, że są prawdziwe. W odróżnieniu od nieprawdziwych. Prawdziwe nie stawiają przed sobą szklanych kul, rzadko kiedy towarzyszy im czarny kot.

Zwykle są pogodne, życzliwe i wykształcone: tytuły zdobyły na poważnych uczelniach. Jedni słuchają ich w nabożnym skupieniu, wierząc w każde słowo, inni słysząc o nich, pukają się w czoło. Bo co to za zawód: wróżka.

Reklama

Wróżka? Na dodatek prawdziwa? Żarty.

Żarty?

Wróżka Sara czyta z rąk, z kart, z tarota i z fotografii.

- Połóż obie ręce przed sobą - mówi, po czym objaśnia, co widzi na zewnętrznej części dłoni. -Prawa ręka jest dziedziczna. Lewa to ręka życia. Linie papilarne na prawej od początku do końca życia nie ulegają zmianie, na lewej zaś, gdy dochodzi do istotnych zmian w życiu, dochodzi także do zmian w liniach. Palce tak rozsunięte dowodzą, że jesteś osobą wręcz nadwrażliwą; rozsunięte kciuki mówią z kolei, że jesteś osobą energiczną...

Nie należy nic mówić. Na to będzie czas później.

- Weźmiemy się teraz może za kabałę... - zaczyna nagle gospodyni. Gość ciągle milczy. To reguła, a zarazem jego prawo. - Czy życzysz sobie tarota? - indaguje wróżka.

Najczęściej odpowiedź jest twierdząca, choć są osoby, które się go boją. Wtedy Sara musi tłumaczyć, że ten demoniczny tarot w gruncie rzeczy niczego złego nie powie...

Są w życiu człowieka pewne wydarzenia "karmiczne", twierdzi Joanna Godecka, jedna z bardziej znanych astrolożek. Takie, które człowiek, w zgodzie ze swoim losem przejść musi. Astrolog może ich nie dostrzec. Ale są i takie momenty, w których astrolog powie: zdarzają się sytuacje, których nie wolno zlekceważyć, proszę łapać swoją szansę!

- Wszystko mówię - podkreśla Sara. - Ale umiejętnie. Ujmując rzecz umownie: gdy widzę śmierć podczas podróży, radzę wybór innej drogi.

- Nigdy nie mówię o sprawach ostatecznych - zapewnia Joanna Godecka. - Sugestia bywa tak silna, że człowiek może się "dostosować" do informacji i dostać zawału o "wyznaczonej" godzinie. Ostrzegam jednak o zbliżających się trudnościach. Mówię na przykład: proszę sobie zrobić komplet lekarskich badań.

Dowiedz się więcej na temat: wróżka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje