Reklama

Reklama

Z seksem wszystko OK

Jesteśmy zadowoleni z naszego życia seksualnego - mimo, że... mamy problemy z seksem.

- Polacy nie mają zbyt wielkich wymagań co do swojego życia seksualnego - uważa prof. Zbigniew Lew-Starowicz - Mimo, że 46 proc. polskich kobiet i 37 proc. mężczyzn ma różne problemy z seksem, 75 proc. deklaruje zadowolenie ze swego życia seksualnego - stwierdził prof. Lew-Starowicz podczas debaty eksperckiej "Zdrowie seksualne. Luksus czy konieczność?"

Reklama

Jak tłumaczył, chodzi o badania prowadzone wśród Polaków w wieku od 18 do 65 lat. - Co trzeci mężczyzna ma przedwczesne wytryski, co piąty - osłabiony popęd seksualny; spośród tych ludzi leczy się co dziesiąty - wyliczał prof. Lew -Starowicz, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (PTMS).

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez PTMS wynika, że problemy z erekcją ma 2,6 miliona polskich mężczyzn - poinformował inny seksuolog, wiceprezes PTMS dr Andrzej Depko.

Zdaniem dr Depki na temat problemów seksualnych w swoim związku rozmawia w Polsce zaledwie co trzecia para. Tymczasem takie rozmowy są bardzo ważne - gdy mężczyzna z jakichś powodów, np. kłopotów z erekcją, unika seksu, kobieta może myśleć, że on jej już nie kocha, co doprowadzi do kryzysu w związku tych dwojga - ostrzegł seksuolog.

Na zdrowie seksualne nie składa się wyłącznie brak chorób obniżających sprawność seksualną, ale także satysfakcja z seksu i udane relacje emocjonalne z partnerem.

- Brak zdrowia seksualnego to nie tylko problem jednostki - stwierdził prof. Lew-Starowicz - Wyobraźmy sobie mężczyznę, który od dziesięciu lat ma kłopoty ze sprawnością seksualną i się nie leczy. Jaki on może mieć stosunek do kobiet? Jego samopoczucie przekłada się ponadto

na atmosferę w jego pracy, na sposób prowadzenia samochodu...

Polacy wciąż wstydzą się mówić o swoich problemach z seksem - nie tylko swoim partnerom, lecz również lekarzom, do których zwracają się dopiero, gdy problemy z ich sprawnością seksualną trwają już od dawna. Tymczasem zaburzenia wywołujące kłopoty z seksem można przecież leczyć.

Dowiedz się więcej na temat: Lew | problemy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje