Reklama

Reklama

Zapach czekolady zachęca do czytania romansów

Słodki zapach czekolady kusi czytelników do zakupu romansów i literatury miłosnej, wskazują naukowcy. Jak zaznaczają badacze, zapach czekolady nie tylko wabił miłośników romansów, ale również fanów książek kulinarnych.

Naukowcy z Uniwersytetu Antwerpskiego odkryli, że zapach czekolady sprawia, że ludzie są głodni romansów. Aromat czekolady rozpylony w księgarni zachęca czytelników do sięgania po literaturę z gatunku romansów, czekoladowy wabik nie działa tak na inne gatunki, poza literaturą kulinarną.

Równocześnie badacze zauważyli, że klienci zwabieni już aromatem czekolady chętniej przeglądają tytuły książek. Naukowcy przez 10 dni badali zachowanie 201 klientów popularnej sieci księgarni. Z ich obserwacji wynika, że po rozpyleniu aromatu czekolady, ponad trzykrotnie wzrosło zainteresowanie literaturą romantyczną wśród klientów.

Ostatecznie badania wykazały, że sprzedaż romansów w miejscach, gdzie rozchodził się zapach czekolady wzrosła sześciokrotnie. Podobnie rzecz się miała w przypadku książek kulinarnych. Naukowcy potwierdzają, że zapach czekolady ma pozytywny wpływ na nastrój, wywołuje przyjemne uczucia, a nawet pobudza i prowokuje do zakupów.

Reklama


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: czekolada | zapach czekolady | czytanie książek | czekolady | romans

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy