Reklama

Reklama

Zapachy, które uwodzą

Kleopatra używała wonnych kadzideł, cedru i wody różanej by oczarować Marka Antoniusza 2000 lat temu. Może warto skorzystać z jej pomysłu także dziś?

Zapachy wywołują konkretne reakcje. Mogą sprawiać, że czujemy się zrelaksowani i radośni , mogą rozwiewać strach lub uśmierzyć ból. Mogą także działać jak afrodyzjaki. Być może zdarzyło ci się, że zapach, który poczułaś, przywołał wspomnienie namiętnej miłości. Także zapachy, które wytwarzamy podczas stosunku płciowego grają niezwykle ważną rolę.

Reklama

Sprawdź, które zapachy mają moc afrodyzjaków.

Bergamotka

To świeży, zielony, lekki i aromatyczny olej, pochodzący z owocu południowego, podobnego do cytryny. Jest popularnym składnikiem wielu perfum. Bergamotka jest jednym z najmocniejszych zapachów miłosnych. Tworzy wrażenie ciepła i błogości. Olej z bergamotki wykorzystywany jest w aromaterapii: działa antydepresyjnie, rozwiewa lęk i niepokój.

Pamiętaj, by nie wcierać olejku bez rozcieńczania bezpośrednio na skórę, ponieważ może zwiększyć wrażliwość twojej skóry na światło.

Geranium

Olej geraniowy otrzymuje się ze specjalnego typu bodziszka. To zapach niezwykle uwodzicielski. Pobudza korę nadnercza, odpowiedzialną za produkcję hormonów

Imbir

Jeśli chcesz doprowadzić mężczyznę do szaleństwa, otul się zapachem imbiru. Ten aromatyczny, ciepły, słodkawy zapach działa pobudzając podwzgórze. Ernst Poppel - badacz zajmujący się mózgiem, nazywa tę część mózgu rejonem uciechy. To tu miłość i erotyczne pragnienia regulują nasze uczucia.

Jaśmin

Wiele osób uważa ten zapach za jeden z najbardziej erotycznych. Hipnotyzuje zarówno kobiety jak i mężczyzn. To bardzo intensywny aromat, dlatego należy go używać wieczorem.

Naukowcy odkryli, że jaśmin skutecznie może podnosić urok osobisty.

Róża

Zapach róż, jak dowiedziono, jest najlepszy w uwodzeniu kobiet! Pobudza żeńską energię (yin). Zapach działa relaksująco, budząc jednocześnie żądze.

Najnowsze badania pokazują, że zapach róży wpływa na równowagę hormonalną kobiet, działa antydepresyjnie, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Szałwia

To ciepły i aromatyczny zapach. Rozluźnia i wycisza, ułatwiając oderwanie się od codziennych problemów. Polecany zwłaszcza dla kobiet.

Olejek sandałowy

To olejek o świeżym zapachu drzewa, uzyskiwany z azjatyckiego sandałowca. Cząsteczki sandałowe są bardzo podobne do testosteronu, który przyciąga zarówno kobiety jak i mężczyzn. To wyjaśnia dlaczego kobiety tak bardzo lubią zapach sandałowca... Przypomina im zapach mężczyzny, który chcą cały czas czuć.

Podążaj za swoim nosem

W ciele ludzkim większość substancji zapachowych wytwarzają gruczoły pod pachami, na klatce piersiowej, na głowę i w okolicy narządów płciowych. Większości tych zapachów nie jesteśmy w stanie poczuć w takim stopniu, jak zwierzęta, które rozpoznają zapach przez specjalne detektory umiejscowione w nosie. Działanie tego organu, odkrytego w 1990 roku, nadal pozostaje nieznane.

Tłum. AP

Dowiedz się więcej na temat: olej | zapachy | zapach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje