Reklama

Reklama

Zdrada: Wybaczyć czy nie?

Kiedyś nie przyszłoby ci to do głowy. Jak on mógł ci to zrobić? Dlaczego zdradził? Jesteś jednocześnie zszokowana, zła i jest ci strasznie przykro. Ufałaś mu. Pewnie, mimo złości, wciąż go kochasz. I co teraz?

Pewnie nie raz zarzekałaś się, że ty nie wybaczyłabyś zdrady. Bardzo łatwo o takie deklaracje, kiedy sytuacja dotyczy kogoś innego. A co, jeśli nagle okazuje się, że zdradzoną jesteś ty? Mężczyzna, któremu ufałaś ponad wszystko, oszukał cię i upokorzył. I nic już nie jest takie proste. Choć jest w tobie dużo negatywnych uczuć, wciąż go kochasz.

Reklama

Nie wyobrażasz sobie życia bez niego, a on błaga o wybaczenie. Czy dać mu szansę, czy odejść? Zastanawiasz się, czy związek można jeszcze uratować? W końcu tyle was łączy.

Z drugiej jednak strony, on zrobił coś niewybaczalnego. Przed oczami wciąż masz obraz jego i tamtej kobiety. Myślisz o sobie, o dzieciach, o rodzinie. Każda decyzja, jaką podejmiesz, będzie wymagała wiele odwagi. Jeśli postanowisz wybaczyć, nie możesz do końca życia karać go za to, co zrobił, bo będzie to męczarnia także dla ciebie.

Jeśli zdecydujesz o rozstaniu, czeka cię ogromna życiowa rewolucja. Być może pierwszy raz od dawna będziesz sama. Czujesz się zagubiona. Zanim podejmiesz decyzję, dobrze się zastanów.

Tak - jeśli oboje będziecie umieli zamknąć drzwi za tym, co było i nie wracać do przeszłości

Zdradę można wybaczyć, ale nie da się o niej zapomnieć. Dlatego właśnie budowanie związku od nowa jest takie trudne. Jeśli chcesz dać mu szansę, będziesz musiała uporać się z bardzo różnymi uczuciami, np. z chęcią zemsty, z wypominaniem. To wymaga prawdziwej siły, ale jest możliwe. Wyjaśnijcie sprawę raz i już nigdy do niej nie wracajcie.

• Nie używaj zdrady jako argumentu podczas kłótni. To chyba najtrudniejsze zadanie, jakie masz przed sobą. Nie wolno ci pod żadnym pozorem wypominać mu tego, co się stało. Nawet jeśli będziesz na niego wściekła, ugryź się w język. On nie może zgadzać się na różne rzeczy czy ulegać ci dlatego, że ma poczucie winy za przeszłość. Nie może wciąż za to pokutować.

• Nigdy nie pytaj go o szczegóły. Choć pewnie nieraz będzie cię korciło, nie wracaj do tego, co się wydarzyło. Jeśli nie wiesz, kim była "ta kobieta", nie pytaj o to. Dla waszego wspólnego dobra nigdy do tego nie wracajcie. Wspominanie, nawet po latach, spowoduje, że rana zacznie krwawić na nowo.

Nawet jeśli twój ukochany milion razy zapewni cię, że jesteś najwspanialszą kobietą, jaką spotkał, ty i tak będziesz zastanawiać się, co ona takiego w sobie miała. Dlatego nie analizuj.

Najlepiej za każdym razem, jak znów o tym pomyślisz, powiedz sobie na głos: "To już przeszłość!!!" i za wszelką cenę staraj się tak myśleć. Musicie żyć tak, jakby to się nie wydarzyło.

• Nie szukaj odwetu, nie próbuj się mścić. Może ci się wydawać, że jeśli on poczuje to samo, co ty, będzie ci łatwiej. Będziecie kwita. Nic bardziej błędnego. Zdradzając go z zemsty, będziesz jedynie czuła niesmak do samej siebie. Jeśli chcesz naprawdę zbudować od nowa relacje między wami, musisz być ponad to.

Dowiedz się więcej na temat: zaufanie | zdrady | zdrada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje