Reklama

Reklama

Zdrada: Wybaczyć czy nie?

Nie - jeśli on długo się wypierał, że cię zdradził

Reklama

Przypomnij sobie, co tak naprawdę zabolało bardziej: zdrada czy to, że nawet kiedy mu powiedziałaś, że wiesz, on nadal się wypierał? Oczywiście, przyznanie się do winy nie usprawiedliwia nielojalności. Ale świadczy przynajmniej o tym, że twój partner ma wyrzuty sumienia. Jest mu źle z tym, co zrobił. To jest punkt zaczepienia do budowania czegokolwiek od nowa. Bez tego twoje wybaczenie nie ma sensu.

• Nie możesz mu już wierzyć. Potrafił kłamać, patrząc ci w oczy. Czy jeszcze kiedykolwiek będziesz potrafiła mu zaufać? I nie chodzi tu tylko o kwestię zdrady, czyli innych kobiet.

Chodzi też o wasze finanse, dzieci, codzienne życie. Nie możesz żyć z kimś, kogo wciąż podejrzewasz o złe zamiary. Partner powinien być twoim przyjacielem, a prawdziwy przyjaciel nigdy nie kłamie.

• Nie zależy mu na zdrowej relacji. Skoro do ostatniej chwili bronił swojej niewinności, to znaczy, że nie zamierzał ci nic mówić. Nie czuł, że zrobił coś złego. Dał sobie przyzwolenie na zdradę. W jego własnym kodeksie moralnym nie jest ona czymś strasznym.

Szansa na to, że sytuacja się nie powtórzy, jest bardzo mała. Dlatego nie wierz mu. Oszczędzisz sobie nerwów. Zasługujesz na kogoś, kto kocha tylko ciebie i jest wobec ciebie szczery.

Tak - jeśli czujesz, że jeszcze nie umiesz odejść

Z jednej strony jesteś zła, rozgoryczona, ale z drugiej nie wyobrażasz sobie, że teraz mogłabyś się z nim rozstać. Może nie dojrzałaś do tego emocjonalnie, a może nie pozwala ci na to sytuacja finansowa. Nieważne, jaki jest powód: jeśli nie jesteś zdecydowana, nie rób nic na siłę. Pamiętaj, że to ty jesteś najważniejsza i o sobie powinnaś myśleć w pierwszej kolejności.

• Zanim zdecydujesz, poszukaj pomocy. Jeśli czujesz się rozdarta i nie umiesz podjąć decyzji, porozmawiaj z kimś, komu ufasz. Może to być przyjaciółka, której się wygadasz albo psychoterapeuta, który pomoże ci poukładać uczucia. Nie podejmie za ciebie decyzji, ale razem możecie spojrzeć na to, co się stało z dystansem.

• Przygotuj się do tego rozstania. Zostałaś z nim tylko dlatego, że jesteś od niego zależna materialnie? Zrób wszystko, by jak najszybciej się usamodzielnić. Podnieś kwalifikacje, szukaj pracy, poproś o pomoc rodzinę. Taka sytuacja to dla ciebie ogromny stres. Nie możesz tkwić w niej zbyt długo.

Dowiedz się więcej na temat: zaufanie | zdrady | zdrada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje