Życie po rozstaniu

Szukanie nowych zainteresowań

Reklama

Warto znaleźć nowe pasje lub wrócić do dawnych, chociażby po to, by konstruktywnie rozwijać swe zdolności fizyczne i psychiczne lub też by zdobyć nowych przyjaciół. Przed depresją i smutkiem może uratować szukanie nowych wyzwań oraz duża aktywność fizyczna i psychiczna, która sprawia radość, a przez to stopniowo uzdrawia zranione uczucia.

I nie są to czcze porady rodem z ekspresowych poradników. Za przykład tak dużej zmiany w życiu służyć może J.K. Rowling, autorka słynnej serii dla dzieci o Harrym Potterze, która po rozwodzie odniosła sukces w kompletnie innej dziedzinie aktywności twórczej.

Nie oznacza to rzecz jasna, że każdy z nas może zostać po przejściach świetnym autorem bestsellerów, lecz świat jest pełen różnych możliwości, a rozstanie nie oznacza końca życia, lecz raczej drugi jego początek, w którym wybierasz inne drogi, badasz inne kierunki i przeistaczasz się w kogoś innego.

Dlaczego bycie singlem jest takie dobre

Każdy, komu związek się rozpada, przeżywa głęboki ból i doświadcza negatywnych emocji. Ale dochodząc do siebie, tworzymy na popiołach nową jakość, nową tożsamość. Osiągamy to przez przejęcie kontroli nad swoim życiem i zapanowanie nad bólem.

Poznanie na nowo siebie samej powoduje, że pokazuje się światu swe prawdziwe oblicze, przyciągając tych, którzy właśnie taką szczerą i prawdziwą osobą są zainteresowani. Bycie singlem to świadome skorzystanie z pełni wolności i satysfakcja, gdy mówimy: "dokonałam tego, zrobiłam to po swojemu".

Nie poddawajmy się depresyjnym myślom typu: "już jest za późno na zmianę, jestem za stara, nic się nie zmieni, nie poznam nikogo nowego". Kultywujmy optymistyczne podejście, nie zapominając jednak o tym, czego rozwód dowodzi - niepowodzenie związku z drugim człowiekiem. To czas na refleksję na temat twojego stosunku do ludzi, do bliskich osób, do partnera, próba oceny podejmowanych działań i ich skutków na związek. A wszystko to, by uniknąć popełniania błędów w przyszłości.

Po rozstaniu zaczyna się drugie życie, warto mieć tego świadomość i warto - bogatsi o doświadczenie - próbować przeżyć je jak najlepiej.

Dowiedz się więcej na temat: rozstania

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje