Bezpieczna w słońcu

Kochamy słońce, ale jego promienie bywają zdradliwe! By beztrosko korzystać z lata, trzeba się chronić. Ekspertki radzą, jak pielęgnować swój fototyp skóry.

Fototyp I - urocze piegi

Jeśli masz jasną karnację, piegi, rude jak Jessica Chastain (35) lub platynowe włosy, i ulegasz poparzeniom, stosuj kremy z filtrem SPF 50 plus. Sięgaj po uszczelniające naczynia kosmetyki z wyciągiem z kasztanowca lub miłorzębu, a także odżywcze preparaty z olejkiem różanym. Do demakijażu używaj mleczka z wyciągiem z rumianku, alantoiną i mocznikiem. Stosuj też maski kawiorowe.

Fototyp II - jak alabaster

Jesteś blondynką lub szatynką o jasnej karnacji, niebieskich lub szaro-zielonych oczach i trudno ci się opalić? Tak jak Małgorzata Kożuchowska (41) stosuj preparaty z faktorem SPF 50. Oprócz nich używaj kosmetyków nawilżających, dotleniających oraz antyoksydacyjnych, np. kremów z witaminą A, C i E czy toników z wyciągiem z cytryny. Regularnie rób też peeling np. z łagodzącą mączką owsianą.

Fototyp III i IV - seksowna oliwka

Jasnobrązowa karnacja, ciemnobrązowe włosy oraz szare oczy kwalifikują cię do stosowania kremów z faktorem SPF 30. Natomiast gdy łatwo się opalasz i masz skórę, włosy i oczy ciemne jak u Mariny Łuczenko (24), wystarczą ci filtry SPF 20. W obu wypadkach sięgaj po kosmetyki regenerujące, odżywcze i nawilżające oraz zwalczające wolne rodniki, np. mleczka z wyciągiem z róż, toniki z aloesem i kremy z olejkiem ze słonecznika.

Specjalnie dla Show: mgr Kamila Krajewska - kosmetolog Skin Institute, Marta Kurzeja  - dermatolog Skin Institute

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy