Reklama

Chroń skórę przed słońcem

Dlaczego? Pod jego wpływem pogarsza się wygląd skóry – starzeje się ona znacznie szybciej.

Co to jest SPF?

To stopień ochrony przeciwsłonecznej (Sun Protection Factor). W Polsce, w lecie, czas wystąpienia zaczerwienienia skóry w przypadku niestosowania ochrony przeciwsłonecznej to przeciętnie 20 minut. SPF oznacza, że od nałożenia preparatu do momentu powstania podrażnień, można przebywać na słońcu tyle razy dłużej, ile wynosi wartość SPF. Np. jeśli użyjesz kremu z SPF 10 to czas jego ochrony wynosi: 20 min x 10 (czyli 200 min). Możesz więc bezpiecznie się opalać przez ok. 3 godz.

Jak stosować preparaty

Jeśli filtr jest składnikiem codziennego kremu, preparat nie wymaga specjalnej aplikacji. Jeśli jednak zamierzasz się opalać, kwadrans przedtem kosmetyk ochronny obficie nanieś na skórę i dokładnie rozsmaruj na ciele.

Reklama

Jaki filtr wybrać

W kosmetykach najczęściej stosuje się filtry chemiczne, które pochłaniają promieniowanie. Są one wchłaniane przez naskórek (zdarza się więc, że powodują podrażnienia). Na innej zasadzie działają filtry mineralne, zwane też ekranami. Nie wnikają w skórę, ale pozostają na niej, tworząc cienką warstwę, która odbija i rozprasza promienie słoneczne. Nie powodują alergii, więc są składnikiem kosmetyków dla skóry wrażliwej. Ale ich skuteczność jest mniejsza. Dlatego w preparatach używa się mieszanki tych filtrów. Pamiętaj: l Im jaśniejsza i bardziej wrażliwa skóra, tym filtr powinien być wyższy (30 lub 50). l Przez pierwsze dwa dni opalania stosuj preparat z wysokim SPF. Potem możesz zmniejszyć jego wysokość (SPF 20 lub 10).

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki do opalania | opalanie | kremy z filtrem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy