Reklama

Reklama

Co jest w dobrym stylu

Lustereczko, powiedz przecie... - Dyskretne otworzenie puderniczki przy innych, np. w pracy, na randce czy w przedziale w pociągu jest OK. Jednak niegrzecznie będzie skupiać się na poprawkach swojego wyglądu, gdy ktoś na ciebie czeka wrze lub z tobą rozmawia. Także przy stole, podczas jedzenia, nie należy malować ust szminką, pudrować się czy przeczesywać fryzury.

Reklama

Skracanie paznokci - Jeśli złamie ci się paznokieć, nie piłuj go ani nie obcinaj w towarzystwie. Najlepiej dyskretnie zrób to w toalecie.

Osobista nie tylko szminka - Niektórymi kosmetykami czy przedmiotami nie powinnaś się dzielić nawet z najlepszą przyjaciółką. Szminka, tusz do rzęs, puderniczka z pudrem, pędzel do pudrowania, pilniczek do paznokci, grzebień czy szczotka do włosów są uważane za rzeczy osobiste. Niehigienicznie jest pożyczać je, gdyż można przenieść drobnoustroje, zarazić się grzybicą czy opryszczką na wardze.

Przede wszystkim świeżość - Nie spryskuj się dezodorantem i perfumami przy innych. Te zabiegi rób w toalecie (lub gdy jesteś sama). Możesz żuć gumę, by odświeżyć oddech. Ale otwieranie ust i ekspresyjne mlaskanie są niedopuszczalne.

Jak uniknąć wpadek w swoim wyglądzie

Farbowane włosy, makijaż czy tipsy są dla kobiet. Ale "zrobienie się na bóstwo" nie powinno rzucać się w oczy innym. Niech pozostanie twoją kobiecą tajemnicą.

Dyskretny makijaż - Do pracy i na co dzień wystarczy, że wytuszujesz rzęsy, naniesiesz błyszczyk lub szminkę na usta i subtelnie przypudrujesz cerę, jeśli tego wymaga. Wyraziste kreski, mocne cienie na powiekach pasują na wieczorne wyjście. Makijaż, w jakim pokazują się na scenie piosenkarki, wygląda na co dzień kiczowato.
Subtelne barwy i odrosty - Chcesz być stylową kobietą? Nie farbuj włosów na zbyt odważne kolory, np.czerwone albo blondy w odcieniu żółtego kurczaka. Ale farbowanie wymaga systematyczności, bo odrosty dłuższe niż 1-1,5 cm są nieestetyczne.

Bez przesadnej opalenizny - Nie pozwalaj sobie bez umiaru na seanse w solarium. Skóra a la Mulatka postarza i szpeci najpiękniejszą nawet dziewczynę o słowiańskiej urodzie. Lepiej stosuj delikatny, nie narzucający się odcieniem, samoopalacz.

Pastelowe tipsy - Zrezygnuj z bardzo długich, tęczowych pazurków, z ozdobnymi cyrkoniami, wzorkami i brokatem. Pastelowe lub czerwone, ale nie za długie, możesz nosić, bo wyglądają elegancko.

Dowiedz się więcej na temat: makijaż | szminka | W dobrym stylu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje