Reklama

Reklama

Czerwona szminka sposobem na seksowny look

Z czym kojarzy się czerwień? Z namiętnością, pasją i seksapilem. Nie bez przyczyny kochają ją kobiety na całym świecie. Nawet drobny akcent w tym kolorze potrafi bowiem skutecznie ożywić strój i sprawić, że poczujemy się zmysłowo.

Jak mówi Katarzyna Sokołowska, czerwień jest ponadczasowym i energetycznym kolorem, który bezsprzecznie stanowi synonim kobiecości. Czasem wystarczy choćby czerwona szminka, by codziennej stylizacji dodać seksapilu i podkreślić atuty urody.

A czerwona kreacja? Nie zawsze wypada nam założyć ubranie w tym, bądź co bądź, odważnym kolorze, a poza tym nie każda kobieta dobrze czuje się w tak wyrazistych barwach. Rozwiązaniem jest czerwona szminka, która podkręci każdą stylizację.

"Czerwień jest energetyczna, ultra kobieca, zauważalna. Inaczej działa w wersji minimalistycznej, inaczej w wersji nieco bardziej rozbudowanej. Jest to wspaniały kolor. Nawet jeśli nie mam czerwonego ubrania na sobie, bardzo często nakładam swoją ulubioną czerwoną szminkę, która nierzadko ratuje mi życie. Kiedy rano po dwóch godzinach snu jestem dość przezroczysta, myślę sobie: Kasia, to co - obcasy i czerwone usta. Czerwona szminka ratuje wszystko" - mówi w rozmowie z PAP Life Sokołowska, reżyserka pokazów mody.

Reklama

Czerwona szminka może też być sposobem na to, by poczuć się jak zupełnie inną osobą. Dla Kasi Paskudy, znanej fotografki gwiazd, intensywna czerwień na ustach jest rodzajem kostiumu, który przywdziewa na specjalne okazje, choć na co dzień stawia na naturalność w makijażu.

"Osobiście rzadko mam na sobie czerwoną szminkę. Mam naturalnie duże usta, które są widoczne nawet bez makijażu, dlatego staram się na ogół unikać nawet błyszczyków. Wzorem kobiety, na której czerwona szminka wygląda świetnie jest Lidia Popiel, z którą współpracuję. Gdy okazuje się, że mamy mieć spotkanie albo wernisaż, o którym zapomniałyśmy, Lidka zakłada szpilki i właśnie czerwoną szminkę i nagle staje się inną kobietą! Ja nie używam czerwonej szminki tak często, natomiast gdy chcę stać się danego wieczoru kimś innym, za każdym razem maluję usta na czerwono" - przyznaje Paskuda.

Czerwień to kolor pełen pasji, który dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się niezwykle kobieco - niezależnie od tego, czy postawimy na czerwony total look, czy sięgniemy jedynie po dodatek o tej barwie. Jeśli nie lubimy zbyt mocno zwracać na siebie uwagi, świetnym pomysłem będzie właśnie czerwona szminka, która nierzadko potrafi zdziałać cuda. Każdej stylizacji bowiem - nawet tej najbardziej zwyczajnej i codziennej - dodaje niepowtarzalnego charakteru... (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje