Reklama

Reklama

​Elastyczna skóra bez ingerencji skalpela? To możliwe!

Bezpieczna i ujędrniająca - radiofrekwencja

Reklama

Kolejnym zabiegiem polecanym na wiotczenie jest radiofrekwencja mikroigłowa. - Podczas tego zabiegu skóra jest ogrzewana za pomocą niewielkich igiełek, wywołując szok termiczny, który prowadzi do procesów regeneracji oraz pobudza kolagen do produkcji. Zostaje odnowiona skóra właściwa, przez co uzyskujemy efekt jędrnej i elastycznej skóry - tłumaczy specjalistka. Metoda należy do zdecydowanie bezpiecznych, efektywnych oraz bezbolesnych, choć z opisu działania mogłoby się wydawać inaczej. Już po pierwszej sesji skóra jest ujędrniona, a jej napięcie wyraźnie lepsze.

Szybka i pobudzająca - fala ultradźwiękowa

Kolejną z polecanych metod jest zabieg SMAStherapy. Podczas niego wykorzystuje się wysokozogniskowaną falę ultradźwiękową o dużym natężeniu (HIFU), która powoduje kontrolowane, termiczne mikrouszkodzenia. - Dzięki temu dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek oraz przebudowy tkanki łącznej. Zabieg natychmiastowo zagęszcza skórę i pobudza organizm do naturalnych procesów, takich jak regeneracja, gojenie czy odbudowa struktury - dodaje Karolina Martin, kosmetolog z SC Beauty Clinic. Również w tym przypadku efekty są wyraźnie zauważalne już po jednym zabiegu.

Racjonalność przede wszystkim!

Trwałe ujędrnienie skóry bez użycia skalpela jest możliwe. Jednak skuteczność tych metod zależy od profesjonalnego wykonania w gabinecie kosmetologicznym oraz wparcia domową pielęgnacją. Warto pamiętać, że wybór oraz częstotliwość wykonywania zabiegów należy skonsultować ze specjalistą, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna! Dlatego terapia dobierana do danego pacjenta powinna być zawsze w sposób spersonalizowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje