Reklama

Reklama

Jak dobrać odpowiedni stanik?

Stabilizacja obwodu.

To właśnie obwód stanika trzyma biust w ryzach, a nie ramiączka. Powinien być więc absolutnie nieruchomy, ale jednocześnie nie za ciasny (nie może wżynać się i powodować czerwone ślady). Jak go dopasować? Nałóż stanik z całkowicie wydłużonymi ramiączkami, pochyl się do przodu i zapnij biustonosz na najluźniejszą haftkę. Po wyprostowaniu się piersi powinny być sztywno podtrzymywane.

Ułożenie fiszbin

Fiszbiny powinny obejmować całe piersi, przylegać do ciała, a ich końce celować w środek pach. Jeśli wbijają się one w ciało, znaczy że miseczka jest za mała. Aby sprawdzić, czy fiszbiny są na odpowiednim miejscu: wsuń prawą dłoń do lewej miseczki i ułóż pierś, starannie wygarniając ją spod pachy, jednocześnie przytrzymując drugą dłonią fiszbinę. To samo zrób z prawą miseczką.

Reklama

Wypoziomowanie biustonosza

Pas biustonosza musi leżeć poziomo. Jak sprawdzić, czy nie będzie się przemieszczał? Pochyl się, a następnie delikatnie potrząśnij stanikiem to w lewo, to w prawo, dzięki temu piersi w całości ułożą się w miseczkach. Wyprostuj się. Upewnij się, że na pewno się nie garbisz! Po tych czynnościach pas powinien być w tym samym miejscu, co poprzednio.

Długość ramiączek

Ramiączka nie mają prawa wbijać się w ciało. Jeśli tak jest, oznacza to, że biust nie jest właściwie podtrzymywany, a powodem takiej sytuacji z pewnością jest źle dobrany obwód biustonosza. Dokładnie wyreguluj ramiączka. W tym celu możesz kolejno zsuwać je z ramion, by dosięgnąć regulatorów. Ramiączka powinny lekko unosić już podtrzymane piersi, lecz nie obciążać zbytnio ramion ani też nie zsuwać się z nich.

Katarzyna Jasińska

Agio

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: biust | Piersi | Stanik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje