Reklama

Reklama

Jak powiększyć zbyt małe oczy?

Masz właśnie takie? Zamiast się martwić, umaluj je w umiejętny sposób. Jak? Tylko popatrz!

Stwórz ramę dla oka

Chodzi o brwi, a dokładnie o ich długość. Jeśli będą za krótkie, zaburzą efekt optycznego powiększenia. Sprawdź więc, czy twoje brwi mają dobry kształt. Weź pędzelek i przyłóż go do twarzy. Połącz nim krawędź skrzydełka nosa z zewnętrznym kącikiem oka. Jeśli pędzelek zetknie się z końcem brwi, będzie to oznaczało długość idelną. Jeśli nie, dorysuj końcówkę brwi (kredką lub cieniem do brwi).

Rozświetl wewnętrzny kącik

Wykorzystaj do tego cień (perłowy lub ze świetlistymi drobinkami) albo rozświetlacz. Odbijają one światło i optycznie powiększają pokrytą nimi powierzchnię. Bez względu na to, który wybierzesz, powinien mieć jasny kolor (najlepiej waniliowy lub blade złoto). Nałóż go palcem lub pędzelkiem w zagłębienie przy wewnętrznym kąciku oka.

Reklama

Wykorzystaj trik z kreską

Czarną linią ozdób jedynie górną powiekę. Kreskę zacznij od 3/4 jej długości i, malując ją (kredką, eyelinerem) w kierunku zewnętrznego kącika, lekko ją pogrub. Unieś i wyjdź poza krawędź oka. Dolną powiekę, a dokładniej jej wodną linię, podkreśl cielistą lub białą kredką. To "otworzy" oko.

Podkreśl rzęsy

Długie i podkręcone rzęsy to jedna z ulubionych kobiecych sztuczek. Nie tylko na większe oczy, ale i na zalotne spojrzenie. Aby efekt był spektakularny, maluj włoski z zamkniętą powieką i podczas tuszowania dodatkowo unoś je szczoteczką.

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy