Reklama

Reklama

Jak przygotować stopy na lato?

Zadbaj o pięty

Skóra pięt pęka, gdy jest zbytnio przesuszona. Najczęściej dotyczy kobiet z nadwagą lub tych, które noszą niewłaściwe obuwie. Aby pozbyć się kłopotów z popękanymi piętami, musisz systematycznie je pielęgnować - to zapobiegnie dalszym konsekwencjom, jak ropienie i krwawienie.

Reklama

Z problemem popękanych pięt możesz poradzić sobie podczas domowej pielęgnacji z użyciem siemienia lnianego, soli czy kozieradki.

  • Kąpiel z siemienia lnianego: Zalej w misce torebkę nasion lnu dwoma litrami wrzątku, a gdy ostygnie, mocz w nim pięty. Nie spłukuj, poczekaj, aż kompres wsiąknie w skórę, po czym usuń naskórek pumeksem.

  • Kąpiel z solą to stary sposób na pękające pięty. Używaj w tym celu soli leczniczej, np. iwonickiej albo bocheńskiej - nie może być to sól kuchenna. Jeśli na piętach znajdują się rany, świetnie sprawdzi się wyciąg z Morza Martwego, który doskonale leczy popękane pięty.

  • Kąpiel z kozieradki: Po dwie łyżki kozieradki, siemienia lnianego i rumianku, zalej gorącą wodą, po czym parz przez 15 minut, dodaj do miski wody i mocz stopy przez 15 minut.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje