Reklama

Reklama

Jesień start! Zacznij program pielęgnacji włosów po lecie

Wysokie temperatury, słońce, kąpiele w słonej wodzie to symbole wakacyjnego wypoczynku i dobrze spędzonego urlopu. Niestety równocześnie wszystkie te przyjemne aktywności to gehenna dla naszych włosów. Na szczęście istnieje niejeden sposób, by wraz z zaczynającą się jesienią zadbać o nie, zregenerować i otoczyć miłością.

Artykuł z ekspozycją partnera

W czasie letnich miesięcy przebywamy na zewnątrz o wiele częściej. Nawet gdy nie jesteśmy na urlopie, lato to czas spacerów, pikników i spotkań na świeżym powietrzu. Tym samym nasze włosy wciąż są wystawione na działanie promieni słonecznych, co prowadzi do ich matowienia i osłabienia.

Często powoduje to estetyczny efekt rozjaśnionych pasemek. Nie jest to jednak powód do radości, tak naprawdę to objaw uszkodzenia, który wymaga pielęgnacji i odbudowy.

Kąpiele w morzu to kolejna przyjemność podszyta negatywnym wpływem na zdrowie naszej skóry i włosów. Sól szybko wysusza powierzchnię naskórka i pozbawia włosy zawartej w nich wilgoci. Jeśli nie spłuczemy szybko słonej wody pod prysznicem, narazimy się na osadzanie się chlorku sodu, który sprawia, że fryzura szybko staje się sianowata, sucha i podatna na złamania.

Reklama

Swoją rolę odgrywają też inne nasze małe zaniechania - nie ukrywamy głowy pod kapeluszem bądź czapką, związujemy je na szybko gumką, co także prowadzi do ich łamania, używamy kosmetyków i urządzeń do stylizacji, które uszkadzają ich strukturę.

Jesień sezonem miłości do włosów

Sprawdzone kosmetyki wysokiej jakości to logiczny wybór, gdy ruszamy naszym włosom z pomocą. Warto sięgnąć po odżywki tej marki przeznaczone do pielęgnacji włosów metodą OMO.

Alternatywą dla takiego zabiegu może być również odżywka bez spłukiwania. Włosy zniszczone słońcem będą nam wdzięczne, gdy sięgniemy po odżywkę, która domyka łuskę włosa. Można ją stosować 1-2 razy w tygodniu, jako ostatnią odżywkę w metodzie OMO. Dzięki kwaśnemu PH tego produktu włosy szybko odzyskują blask i siłę.

Produkty do kompleksowej pielęgnacji włosów metodą OMO znajdziemy w ofercie OnlyBio. Ale to nie wszystko - marka oferuje użytkowniczkom maski i oleje do każdego rodzaju włosów, a także szampony nawilżające, balansujące i szampony typu rypacz.

Pielęgnację włosów warto też uzupełnić między innymi odpowiednią dietą. Powinna ona zawierać jak najwięcej warzyw, owoców i produktów nieprzetworzonych. Witaminy z grupy B oraz witaminy A, E, H, D oraz witamina C odgrywają ważną rolę w poprawie stanu włosów. Witaminę A znajdziemy w wątróbce, jajach, produktach mlecznych, pomidorach,  papryce, witaminy z grupy B w piersi kurczaka, pestkach słonecznika, orzechach, brokułach, pieczarkach, bananach, a witaminę C między innymi w czarnej porzeczce, cytrusach, kapuście i awokado.

Wiedza to podstawa

By nasze włosy szybko odzyskały zdrowie i najlepszą formę musimy pamiętać też o tym, by nasze zabiegi i kosmetyki, które stosujemy, były odpowiednio dopasowane właśnie dla nas. Wszystko, czego potrzebujemy, by właściwie zadbać o nasze włosy, znajdziemy w aplikacji mobilnej OnlyBio Stories.

Zapewni nam ona dostęp do indywidualnego planu pielęgnacyjnego oraz artykułów i filmików instruktażowych. Dzięki niej możemy stworzyć codzienny plan odbudowy włosów, łatwą instrukcję przeprowadzenia zabiegów. Dzięki podpowiedziom zawartym w tej aplikacji szybko osiągniemy spektakularne rezultaty, a nasze włosy staną się odżywione, nawilżone i bez rozdwojonych końcówek.


Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy