Reklama

Reklama

Kobiece sztuczki

Nasze oszustwa przeważnie polegają na tuszowaniu zmarszczek i ukrywaniu niedoskonałości cery.

Udana randka to już połowa sukcesu. Wcześniej jednak trzeba "zasugerować" naszemu wybrankowi, że to właśnie ty zasługujesz na bycie królową, która dostanie to zaproszenie.

Reklama

I zanim dojdzie do spotkania "face to face", liczy się efekt wizualnej całości. Okazuje się zatem, że ułożenie odpowiedniej fryzury i dobór dodatków są tak samo ważne, jak korektor czy fluid.

Fryzura a kształt twarzy

Jeżeli wydaje wam się, że macie zbyt okrągłą twarz, niewskazany jest krótki kucyk lub warkocz. Korzystne zaś: asymetryczny przedziałek, długie włosy, brak grzywki mimo wysokiego czoła, nażelowane loki i fale które przykryją policzki.

W przypadku trójkątnej twarzy, optycznie można skrócić brodę włosami zaczesanymi na twarz. Ponadto można poszaleć i nadać włosom ostrej puszystości. Kwadratowa twarz na pewno pokocha wycieniowanie, bujne włosy, obcięte do połowy szyi, bądź też spontaniczną burzę loków.

Niech osoby z pociągłą twarzą przekonają się do długich wycieniowanych włosów, podkręconych do połowy policzka, a także do asymetrycznego przedziałka i stosowania pianki. Co powiecie na długą grzywkę a la spaniel?

Nie zapomnijmy, że twarz i włosy powinny pięknie współgrać z dekoltem. Aby szyja i cała reszta wyglądały ponętnie, nie wystarczą markowe perfumy. Prostą sztuczką, podkreślającą piękno dekoltu, jest niepowtarzanie kształtów twarzy. Jeśli twarz jest okrągła, należy również unikać zaokrąglonej biżuterii i dekoltów w tak zwaną łódkę. Małe kobiety powinny korzystać także z małych dodatków. Aby torebka optycznie wydłużała nogi, powinna opierać się bezpośrednio na biodrach. Po zastosowaniu powyższych porad mamy stuprocentową pewność, że lustro nas kocha!

Okulary mogą być sexi!

Oczywiście tylko wtedy, kiedy pasują do twego kształtu twarzy. Jeżeli kobieta ma wyraźnie okrągłą twarz, powinna dobrać oprawki prostokątne lub o charakterystycznym kocim kształcie. W przypadku trójkątnej twarzy, należałoby postąpić odwrotnie niż wcześniej - sprawić sobie okrągłe lub prostokątne okulary. Wiele kobiet narzeka z powodu kwadratowej twarzy. Wydaje im się ona mało atrakcyjna. Choć może to dziwić, w tym przypadku wada wzroku może okazać się naszym atutem! Prawie każde oprawki będą pasowały do tego kształtu twarzy, wręcz złagodzą ją i podkreślą jej delikatność. Ważna rada! Unikajcie jednak kanciastych i grubych oblamówek.

Ostatnim typem, wydającym się wręcz idealnym, jest podłużna twarz. Jednak nawet ona musi się liczyć z tym, że nie wszystko harmonizuje z "uniwersalnymi" rysami. Tutaj zdecydowanie polecam owalne oprawki.

Dowiedz się więcej na temat: biust | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje