Reklama

Reklama

Maseczki liftingujące i wygładzające

Przed ekstrawyjściem są niezastąpione. W mig odświeżą cerę i poprawią jej wygląd!

Napinająco działają glinki i drożdże, które zastygają na twarzy. Dzięki temu ściągają one rozszerzone pory, poprawiają ukrwienie i koloryt cery. Taką maseczkę możesz stosować 2 razy w tygodniu.

Glinka dla każdej cery

Naturalną sproszkowaną glinkę zmieszaj z olejkiem arganowym, aż otrzymasz mazistą papkę. Olejek możesz zastąpić sokiem z marchwi, oliwą z oliwek, śmietaną lub naparem ziołowym Rozprowadź papkę na twarzy, a po 20 min zmyj ją letnią wodą. Glinkę zieloną, różową, czy żółtą możesz również stosować do skóry wrażliwej, czerwoną do naczynkowej, a białą do alergicznej.

Reklama

Drożdże dla tłustej skóry

Zmieszaj świeże drożdże z odrobiną ciepłego mleka. Gęstą papkę rozprowadź na twarzy, a po 20 min zmyj starannie ciepłą wodą.

4 dla cery dojrzałej

Napinająca miodowo-rożana: 1 łyżeczkę żelatyny zalej 5 łyżeczkami wody różanej  i doprowadź do wrzenia. Gotuj, aż żelatyna się rozpuści. Do tego płynu dodaj drugi z podgrzanych 4 łyżeczek wody z 1 łyżeczką miodu. Gdy utworzy się żel, rozprowadź na twarzy i szyi, zmyj po 30 min.

Ściągająca jajeczno-cytrynowa: Przekrój wzdłuż cytrynę na poł. Miąższ z jednej części zmieszaj z żółtkiem, dodaj 5-6 kropli soku z cytryny. Papkę rozprowadź na twarzy i szyi. Po 20 min zmyj letnią wodą.

Odmładzająca oliwna: Podgrzaną oliwę z oliwek (z pierwszego tłoczenia) rozprowadź na twarzy, przykryj ją kilka razy złożoną gazą. Po 25 min oklep twarz chusteczką higieniczną, by zebrać nadmiar tłuszczu. 

Napinająca żurawina: Papkę z żurawiny, otrąb pszennych i naparu ze skrzypu polnego możesz zastosować na dwa sposoby, by wygładzić skórę. 1 łyżkę zmielonej żurawiny i 2 łyżki otrąb pszennych zalej 1/2 gorącego naparu ze skrzypu polnego, aż otrzymasz papkę. Użyj jej do masażu twarzy - rozprowadź papkę, a po 10 minutach masuj nią skórę przez 2-3 min. Spłucz letnią wodą. Stosuj jak okład - rozprowadź papkę na gazy i przyłóż ją do twarzy na 15 min, co kilka min oklepuj skórę palcami.

Superlifting z białka

Błyskawicznie napina wiotką skórę. Sprawdzi się też przy cerze tłustej i mieszanej, bo zwęża pory i ją wygładza. Ubij białko jaja kurzego na sztywną pianę, dodaj do niej 3-4 krople soku świeżo wyciśniętego z cytryny. Rozprowadź papkę na twarzy i szyi, po ok. 10-15 min, spłucz letnią przegotowaną wodą lub mineralną. Możesz do białka dodać 2 łyżki mąki owsianej. Taką pastę potrzymaj na twarzy przez ok. 20 min (powinna ona wyschnąć). Zmyj ją letnią, potem zimną wodą. Stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Najpierw peeling potem maska

Pod wpływem ciepła i wilgoci pory skóry rozszerzają się i lepiej wchłaniają substancje zawarte w maseczce. Zrobioną w domu papkę staraj się zużyć tuż po jej przygotowaniu, gdy jest świeża. Nie przechowuj jej w lodówce, bo wtedy traci swoje odżywcze właściwości.

Starannie oczyść skórę

Przed nałożeniem maseczki dobrze jest zrobić peeling, np. z płatków owsianych (tolerowany także przez cerę wrażliwą), który usunie martwe komórki naskórka i ułatwi działanie maseczki. Oto przepis: 1-2 łyżki płatków owsianych zalej wrzątkiem, by powstała papka. Nałóż ją na twarz jak maseczkę, a po chwili masuj kolistymi ruchami skórę i spłucz wodą.

Ewelina Żuk

Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje