Reklama

Reklama

Nowy zapach na wiosnę

Najlepsze niewyczuwalne

Reklama

Musimy się również zastanowić, na jakiej trwałości perfum nam zależy. Potocznie używana nazwa "perfumy" w rzeczywistości odnosi się tylko do najbardziej skondensowanych zapachów, i to tych bardzo drogich. Pozostałe, najczęściej wybierane zapachy, są w formie mocniejszej wody perfumowanej lub, nieco lżejszej, wody toaletowej. I w takiej właśnie formie występuje większość wiosennych nut.

Przy kupnie perfum nie warto sugerować się tym, czym pachną inni. To, co do kogoś pasuje świetnie, na nas może pachnieć sztucznie i wręcz drażnić otoczenie. Dobór zapachu to bardzo indywidualna sprawa.

Koniecznie należy pamiętać, że zapachów nie wolno mieszać! Możemy stworzyć wtedy mieszankę wybuchową, której nasze otoczenie, łącznie z nami samymi, nie wytrzyma.

Jeśli ciągle ciężko stwierdzić, czy wybrane perfumy rzeczywiście do nas pasują, jest na to prosta metoda. Dobrze dobrane, po kilku użyciach, powinny stać się dla nas niewyczuwalne. Wtedy ponoć najlepiej współgrają z naszą osobą.

Wybieramy znane zapachy

Kiedy już przebrnęłyśmy przez całą masę pułapek związanych z kupnem nowego flakoniku, przyszedł czas na równie umiejętne używanie. Poza skórą, można rozpylać zapach na ubraniach, co przedłuży ich żywot. Sprawdza się to w czasie lata, gdy powinnyśmy unikać perfumowania wystawionej na działanie słońca skóry. Może to wywołać wysypkę i uczulenie. Wtedy wystarczy spryskać włosy, które delikatnie utrzymują woń.

Przechowywanie perfum też wymaga pewnej wiedzy. Według perfumiarzy, idealnie byłoby przechowywać zapach w lodówce, ale nie jest to ani wygodne ani praktyczne, więc najlepiej postawić je na toaletce lub szafce nocnej. Perfumy bardzo nie lubią światła słonecznego, więc powinnyśmy trzymać je z dala od okien.

Poza całą masą praktycznych wskazówek, jak wybrać, sprawdzić i przechowywać perfumy, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, jakie emocje wywołuje w nas konkretny zapach. Często okazuje się, że wybieramy nuty, które kojarzą nam się z dzieciństwem. Te, którymi pachniały nasze mamy, wakacje na wsi, lub wrześniowe poranki podczas drogi do szkoły. To właśnie sprawia, że pewne nuty zapachowe są w stanie poprawić nasz humor i dodać energii.

Gabriela Czwarnos

Kup perfumy

Dowiedz się więcej na temat: zapachy | zapach | perfumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje