Reklama

Reklama

Polubić swoje ciało

Preparaty "rozpuszczalne w tłuszczach", które powinny rozpuszczać się w tłuszczach, maja raczej tendencję do kumulowania się w wątrobie. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki narażamy się nawet na marskość wątroby!

Reklama

Także obecny w witaminie A - retinol, przepisywany dla odmłodzenia skóry, według badań amerykańskich, miałby powodować wady rozwojowe płodu podczas pierwszych miesięcy ciąży.

Witamina D, która jak się powszechnie uważa ma zapobiegać krzywicy, w razie przedawkowania może przyczyniać się do powstania kamieni nerkowych i zwapnienia mięśni.

Ostrożnie należy również przyjmować witaminę E, bardzo modną obecnie ze względu na właściwości odmładzające, w tym także podobno stymulujące aktywność seksualną. Pewne jest to, że sprzyja ona występowaniu wylewów krwi do mózgu u zagorzałych palaczy. Nawet - nie groźna jak dotąd sądzono - witamina C w przypadku przedawkowania również może okazać się niebezpieczna dla zdrowia.

Leki psychotropowe - szczęście na receptę

Leki psychotropowe, środki likwidujące niepokój, tabletki nasenne. Sięgamy po nie coraz częściej. I chociaż leki psychotropowe nowej generacji prawie nie wywołują skutków ubocznych, to z nimi jest podobnie jak z antybiotykami. Usypiając naszą psychikę, powodują, że zatracamy naturalne siły obronne.

Do kogo będą podobni w przyszłości mężczyźni, którzy systematycznie starają się wymazać ze swojej psychiki wszelkie ślady cierpienia. Do postaci wirtualnych. Niepokój - zdaniem specjalistów - może być wspaniałym środkiem stymulującym, bodźcem pomagającym wyrabiać silną wolę, czymś w rodzaju kopniaka dla charakteru. Oczywiście pod warunkiem, że nie będziemy nadużywać tej terapii.

Dowiedz się więcej na temat: leki | leki psychotropowe | ciało

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje