Reklama

Reklama

Problemy z cerą - świecenie się skóry i suche skórki

Świecenie się skóry i suche skórki to najczęstsze problemy, z którymi borykają się kobiety. Z czego wynikają i jak sobie z nimi radzić w zależności od rodzaju cery podpowiada Red Lipstick Monster, która w serwisie Youtube prowadzi kanał z poradami kosmetycznymi.

- Codzienne problemy ze skórą, z którymi najczęściej borykają się kobiety, są mocno uzależnione od pielęgnacji - powiedziała Red Lipstick Monster.  - Świecenie się skóry występuje zazwyczaj przy cerze mieszanej lub tłustej, zaś suche skórki też przy mieszanej i suchej - dodała.

Reklama

Pielęgnacja i makijaż zależy od rodzaju cery.

-Przy nakładaniu makijażu przy skórze suchej ważne jest, aby tej skóry nie naciągać. Dlatego podkład i puder należy wklepywać. Dzięki temu nie podrażniamy cery i te skórki po prostu nie odklejają nam się od twarzy. Przy nawilżaniu takiej skóry istotne jest to, co robimy w nocy, czyli bardzo mocne odżywienie - radziła Red Lipstick Monster.


Każdy rodzaj cery rządzi się swoimi prawami i przy pielęgnacji każdej z nich można popełnić jakiś błąd.

-Przy świeceniu się błędem najczęściej jest to, że kobiety rano nie używają kremu. Widzą, że skóra jest matowa na dłużej, bo nie dostała jeszcze żadnego czynnika, który by jeszcze dodatkowo przyczyniał się do wydzielania łoju. To jest działanie krótkoterminowe i błędne, bo kiedy nie dostarczamy skórze tego, czego powinniśmy, to w późniejszym terminie ona tego łoju wydzieli więcej. Można raz na jakiś czas popełnić taki błąd, jednak radziłabym nawilżać skórę zawsze. Potem możemy sięgnąć po różne inne kosmetyki, czyli puder i podkład, które zmatowią skórę- mówi Red Lipstick Monster.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje