Reklama

Reklama

Uśmiech gwiazdy

Alternatywą dla mocno przebarwionych zębów mogą być również licówki. Są to nakładki, które nakleja się na własne zęby, zazwyczaj w odcinku przednim, po przygotowaniu powierzchni zębów. Licówki mają również działanie ochronne i wzmacniające na twarde tkanki zęba. Kształt i kolor licówek dobierany jest po konsultacji z pacjentem. Na każdym etapie pracy, pacjent ma wpływ na to jak będzie wyglądał jego uśmiech. Jest to metoda całkowicie bezpieczna. Co najważniejsze: jeśli w przyszłości zdecydujemy się na leczenie ortodontyczne stomatolog może usunąć licówki z zębów.

Reklama

Odmładzanie

Istnieją również metody "odmładzania" zębów, zamykania szpar międzyzębowych i poprawianie natury w przypadkach genetycznych wad szkliwa.

W niektórych przypadkach, kiedy stan i ustawienie zębów są prawidłowe, a sam kolor pozostawia wiele do życzenia, standardowo w klinikach polskich proponowane są 2-3 metody wybielania (domowa, gabinetowa i łączona).

Ekspert radzi

Dr Monika Sułkowska, specjalista stomatolog z Villa Nova Dental Clinic

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda specjalność, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech i dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych. Piękny uśmiech, przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie. Stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

Dowiedz się więcej na temat: kolor | stomatologia | uśmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje