Reklama

Reklama

Weekend bez makijażu - mniej zmarszczek, zdrowsza skóra!

Zaledwie dwa dni bez makijaży fundowane sobie co tydzień, mogą przynieść widoczne efekty poprawy kondycji skóry w niecały miesiąc. Specjaliści i dermatolodzy zachęcają, żeby weekend był czasem odpoczynku dla naszej skóry.

- Nadużywanie makijażu, bez odpowiednich przerw w jego aplikacji może przyspieszyć proces starzenia się skóry - podkreśla dr Esho, założyciel Le Beau Ideal. Specjalista zaznacza, że parabeny zawarte w kosmetykach do makijażu, w ciągu dnia gromadzą się w porach i najbardziej zewnętrznych warstwach skóry, to jak tłumaczy ekspert może prowadzić do rozpadu kolagenu i elastyny.

Taki weekendowy, dwudniowy odpoczynek dla skóry, to czas, gdy może się ona zregenerować i odpocząć, czego efektem jest promienna i zdrowsza cera.

Reklama

- Niezależnie do tego jak dokładnie zmywamy makijaż i dbamy o pielęgnację, robienie dwudniowych przerw w malowaniu się, to mądra decyzja - przekonuje dermatolog dr Noor Almaani.

Dr Esho, zdaje sobie sprawę, że wizerunek dla wielu kobiet jest sprawą nadrzędną i pojawienie się bez starannego makijażu w miejscu pracy jest nie do pomyślenia.

- W swoich założeniach trzeba być realistą. Jednak plan dwóch dni bez makijażu jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania, a efekty takiej "kuracji" mogą nas pozytywnie zaskoczyć już po kilku tygodniach. Codzienne oczyszczanie skóry, nawilżanie jej, właściwy demakijaż i weekend dla cery, to najskuteczniejsza forma pielęgnacji" - podkreśla dr Esho.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy