Reklama

Reklama

Wellness - osiąganie równowagi

Proste zasady

Reklama

- W wellnessie bardzo ważne jest, by człowiek nauczył się zwracać uwagę na siebie. Nie chodzi o zwykły egoizm, ale o poświęcanie czasu samemu sobie, znajdowanie chwili na odpoczynek od innych, by wyciszyć emocje - mówi Justyna Jodko, instruktorka fitnessu.

Żyjąc według zasad wellness, człowiek powinien dbać o sferę intelektualną, rozwijać ją w pracy, która przynosi mu satysfakcję. W parze z realizacją zawodową ma iść dobra kondycja fizyczna.

- W moim przypadku jest to aerobik, fitness, ale równie dobrze może być to spacer, zabawa z dzieckiem, taniec - wylicza instruktorka. - Ważne, aby wybrana przez nas aktywność, zapewniała całkowity relaks. Aby podczas spaceru nie myśleć o problemach z pracy, ale skupić się na swoich marzeniach, pozytywnych cechach.

Dbałość o siebie to także wizyta u kosmetyczki albo kąpiel, do której dosypiemy leczniczych soli, dolejemy pachnących olejków.

Oporni pracoholicy

Wcielenie zasad wellness wcale jednak nie jest proste. Statystyki mówią, że coraz częściej nie potrafimy uwolnić się od codziennych problemów, modne stają się wizyty u psychiatry. To tylko kwestia czasu, kiedy polskie firmy na wzór zachodnich zaczną zatrudniać specjalistów wellness, by pomóc swoim pracownikom osiągać zadowolenie. Taki trener zorganizuje czas wolny, zaplanuje zajęcia na siłowni i nauczy, jak pokonać stres.

Anna Pachorek

Dowiedz się więcej na temat: zadowolenie | odpoczynek | wellness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje