Reklama

Reklama

Wymień sobie piersi!

Wymiana implantów piersi nie jest zbyt częstym zjawiskiem, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy jest ona koniecznością. Podstawową przyczyną jest uszkodzenie implantów, w trakcie samego zabiegu wszczepienia lub w późniejszym okresie.

Powiększanie piersi to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej. Mimo dużej uwagi ze strony lekarzy zdarzają się niekiedy uszkodzenia samego implantu podczas operacji lub tuż po niej. Wówczas konieczna jest wymiana implantów piersi.

Innymi wskazaniami do wymiany są pojawiające się stany zapalne w obrębie tkanek otaczających implant. W implantach typu solnego może nastąpić uszkodzenie zaworu.

Niekiedy przyczyną wymiany implantów jest niestosowanie zaleceń lekarskich, np. unieruchamiania piersi przez okres sześciu tygodni po zabiegu.

Reklama

Po dziesięciu latach od wszczepienia implantów należy zrobić rezonans magnetyczny.

Sama operacja wymiany implantów jest bardziej skomplikowana, niż ich pierwotne wszczepienie, bowiem chirurdzy muszą operować w bliznach po poprzedniej operacji. Dziś najczęściej stosuje się cięcie wokółotoczkowe, czyli nacięcie skóry w miejscu, gdzie przebarwiona otoczka styka się z normalną skórą.

Zobacz, komentarz specjalisty - dr. Jerzego Chęcińskiego, chirurga plastycznego, na temat wymiany implantów piersiowych:
""

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uszkodzenie | wymiana | Piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje