Reklama

Reklama

Zanim powiększysz piersi

Dlaczego kobiety coraz częściej decydują się na powiększenie piersi? Co musisz wiedzieć przed operacją powiększenia biustu?

Natura ukształtowała każdy biust inaczej. Na jego kształt i rozmiar ma wpływ wiele czynników zarówno genetycznych, jak i tych, które są efektem pielęgnacji. Czasami jednak mogą wystąpić deformacje w rozwoju kobiecych piersi, takie jak asymetryczny kształt, wrodzonej małości jednej lub obu piersi (hypomastia). Zmiana kształtu biustu może wystąpić także po zwiększeniu lub zmniejszeniu masy ciała, w okresie menopauzy lub po porodzie i karmieniu piersią.

Problemy związane z kształtem i rozmiarem piersi mogą mieć wpływ na pewność siebie. Powodem, dla którego kobiety decydują się na powiększenie piersi, często jest chęć osiągnięcia większej symetrii ciała, zmiany wyglądu piersi, które utraciły swój naturalny kształt. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na operację biustu, konieczna jest konsultacje z chirurgiem, by omówić twoje oczekiwania i efekty zabiegu.

Reklama

Gdzie robi się nacięcie?

Istnieją trzy metody wstawiania implantów lub protez, które muszą zostać przedyskutowane z chirurgiem przed operacją. Tak więc, kobiece pragnienia muszą być zharmonizowane z możliwościami medycznymi.

Lekarze najczęściej umieszczają implanty poprzez cięcie wykonane poniżej piersi, w dole pachowym lub wokół otoczki. Najmniejszą bliznę pozostawia cięcie wokół otoczki, natomiast najlepsze z punktu widzenia lekarza jest cięcia dokonywane poniżej linii piersi.

Umieszczenie implantu pod mięśniem i gruczołem piersiowym

Implanty mogą być umieszczone pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem, który znajduje się pod piersią.

Jeśli implant zostanie umieszczony pod mięśniem, nie będziesz czuła niczego pod skórą, a drobne asymetrie nie będą widoczne. Jest to także metoda ułatwiająca ocenę podczas badania mammograficznego, w przeciwieństwie do metody polegającej na nacinaniu gruczołu sutkowego. W tym przypadku także mogą być widoczne drobne asymetrie i krawędzie implantu.

Jeśli implant jest umieszczany pod mięśniem, operacja trwa dłużej, podobnie jak okres rekonwalescencji.

Rodzaje implantów

Jakość i różnorodność w wyborze implantów wzrosła w ciągu ostatnich trzydziestu lat tak, że możesz wybierać wśród ponad 300 rodzajów implantów piersi i na podstawie badań, testów i preferencji. Tak więc, możesz wybierać spośród implantów wypełnionych żelem, który różnią się między sobą pod względem jędrności. Istnieją również implanty wypełnione solą fizjologiczną, która jest podobna do cieczy, z której w dużej mierze składa się ludzkie ciało. Istnieją implanty umożliwiające chirurgowi usunięcie lub dodanie roztworu nawet do sześciu miesięcy po zabiegu.

Możesz wybierać między implantami okrągłymi i anatomicznymi, czyli takimi, które mają kształt łezki i zapewniają bardziej naturalny wygląd piersi. Implant może mieć gładką lub lekko chropowatą powierzchnię.

Jak wygląda operacja

Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, bez bólu. Czas trwania operacji zależy od wyboru implantów i lokalizacji nacięcia, zwykle trwa od godziny do dwóch. Po zabiegu będziesz czuła niewielki ból w piersiach przez kilka dni po zabiegu. Ból spowodowany jest rozciąganiem mięśni i skóry i napięciem nerwów. Najbardziej silne bóle odczuwane są w pierwszych 24 do 72 godzin po operacji. Lekarz może zmniejszyć dyskomfort poprzez podanie środków przeciwbólowych. Po tygodniu od operacji możesz już wykonywać drobne prace fizyczne.

Objawy powikłań wokół implantu pojawiają się dosyć szybko od momentu zabiegu, są to rozwijający się obrzęk piersi i ból, wysoka temperatura, bóle ostre i zaczerwienienie. W takim przypadku trzeba natychmiast skonsultować się z lekarzem.

O co pytać lekarza?

Zanim zdecydujesz się na operację, musisz najpierw skonsultować się z chirurgiem, wówczas powinnaś zapytać go o wszystko, co chcesz wiedzieć. Zapytaj go o ryzyko powikłań związanych z operacją, o blizny, oczekiwane rezultaty zabiegu, a także o to, czy implanty będą wpływał na zdolność do karmienia piersią, czego możesz się spodziewać w ciągu kilku lat po operacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje