Redukują napięcie psychiczne i poprawiają nastrój

Ganbanyoku to tradycyjna japońska metoda relaksacji. Podczas zabiegu pacjent leży na rozgrzanej płycie ze skały wulkanicznej, które emituje naturalne promienie podczerwone. W efekcie dochodzi do pobudzenia krążenia oraz rozluźnienia napiętych tkanek. Badania dowiodły, że ganbanyoku pozytywnie wpływa na stan psychiczny. Kamienne łóżko jest już dostępne w polskich gabinetach SPA.

Lecznicze właściwości płyt wulkanicznych ogrzanych przez gorące źródła są znane Azjatom już od stuleci. Obecnie w Japonii olbrzymim zainteresowaniem cieszy się ganbanyoku, zabieg SPA zwany również kąpielą lub sauną skalną, który ma odwzorować działanie prozdrowotne naturalnych skał. W czasie sesji leczniczej pacjent relaksuje się na łóżku z płyty kamiennej rozgrzanej do temperatury 42-44 stopni Celsjusza, przy kontrolowanej wilgotności powietrza.

– Ganbanyoku to przede wszystkim czarna krzemionka wulkaniczna, która emituje naturalne promienie podczerwone. Takie promieniowanie ma bardzo duże właściwości lecznicze dla ludzkiego ciała. W trakcie tego zabiegu wydzielane są również jony ujemne, które stymulują dobre samopoczucie i działają prozdrowotnie – mówi Paweł Płoszaj, terapeuta ze Studia Ovo.
Najlepsze tematy