Reklama

Reklama

​Czego nie wiecie o kobiecych piersiach? Osiem zaskakujących faktów

Kobiece piersi to jeden z bardziej fascynujących tematów, nie tylko w męskich kręgach. Jak ustalili naukowcy, patrzenie na biust może poprawiać stan zdrowia i wydłużać życie. Czego jeszcze o nim nie wiemy?

Lewa większa od prawej

Reklama

Naukowcy, którzy dokładnie badają zagadnienia ludzkiej anatomii podkreślają, że piersi są siostrami, choć nie bliźniaczkami. Co to znaczy? Jedna, zazwyczaj lewa, jest zwykle większa od prawej. Różnica ta rzadko bywa dostrzegalna gołym okiem, choć zdarzają się kobiety, u których wynosi ona nawet 20 proc. 

Czy oznacza to coś złego? Nie, pod warunkiem, że dysproporcja nie powstała nagle i nie wiąże się z innymi dolegliwościami, na przykład bólem.

Każdy sutek jest inny

Kobiety różnią się między sobą nie tylko wielkością i kształtem piersi, ale także kształtem sutków: jedne są płaskie, inne wklęsłe, jeszcze inne wypukłe lub podłużne. Jeśli dobrze się przyjrzeć, dwie piersi należące do tej samej kobiety mają zwykle brodawki, które delikatnie różnią się od siebie.

Ile waży pierś?

Statystycznie około pół kilograma. U przeciętnej kobiety w piersiach znajduje się 5 procent tkanki tłuszczowej całego organizmu.

Orgazm piersiowy to fakt

Stymulacja kobiecych sutków aktywuje dokładnie te same partie mózgu, co stymulacja narządów płciowych, więc możliwe jest osiągnięcie przez kobietę orgazmu tylko tą drogą. Jak wynika z badań, które przeprowadził Dr Herbert Otto na grupie 213 kobiet, aż 29 proc. badanej grupy było w stanie osiągnąć orgazm wyłącznie poprzez stymulację piersi.

Dowiedz się więcej na temat: piersi i dekolt | nagość | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje