Reklama

Reklama

Czego nie wolno jeść na pusty żołądek?

Cytrusy

Pomarańcze i grejpfruty to dobry pomysł na drugie śniadanie. Na czczo lepiej ich unikać, są bowiem bogate w kwas cytrynowy, który zakwasza żołądek, może powodować uszkodzenie błony śluzowej, przyspieszać rozwój wrzodów i powodować zgagę.

Reklama

Gazowane napoje

Kolorowe napoje z bąbelkami to generalnie niezbyt wartościowy produkt, ponieważ składają się one głównie z cukru i masy sztucznych barwników. Jeśli jednak nie możesz się im oprzeć, nigdy nie pij ich na pusty żołądek. Podrażnisz błonę śluzową, co w przyszłości może doprowadzić do zapalenia lub wrzodów. Poza tym gazowane napoje niekorzystnie wpływają na krążenie. Na czczo najlepiej wypić szklankę wody, oczywiście niegazowanej.

Jogurt

Ta wiadomość może was zaskoczyć! Jogurt to bogactwo żywych kultur bakterii, które dostarczamy do organizmu po to, by wzmocnić jego odporność. Jeśli jednak zjemy jogurt na czczo, kwas znajdujący się w żołądku zniszczy wszystkie dobroczynne bakterie.

Ostre produkty

Podrażniają żołądek, mogą powodować zgagę, sprzyjają rozwojowi wrzodów i nadżerek. Pikantne dania mogą też być ciężkostrawne. Jeśli bardzo je lubisz, jedz je na obiad lub wczesną kolację.


Dowiedz się więcej na temat: śniadanie | co na śniadanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje