Reklama

Reklama

Cztery powody, dla których warto uprawiać seks po 40.!

Okres menopauzy nie sprzyja łóżkowym igraszkom. Tymczasem naukowcy zgodnie przyznają, że udane życie seksualne pomaga łagodzić przykre dolegliwości związane z przekwitaniem, wpływa na atrakcyjny wygląd i koi zszargane hormonami nerwy.

Jakie jeszcze korzyści możesz czerpać z regularnego uprawiania seksu w wieku dojrzałym?

Reklama

Spalasz kalorie i dbasz o formę

Z wiekiem metabolizm spowalnia. Około 40. roku życia większość kobiet zaczyna skarżyć się na dodatkowe kilogramy, których coraz trudniej się pozbyć. Regularny seks podkręca spalanie tłuszczu, ale nie tylko. Perspektywa łóżkowych przygód sprawia, że masz zdecydowanie większą motywację do utrzymania zgrabnej sylwetki (częściej się ruszasz i skrupulatnie dbasz o dietę). W trakcie jednego stosunku możesz ponadto spalić nawet 150 kalorii!

Więcej czasu poświęcasz swojemu ciału

Szczęśliwa i spełniona w łóżku kobieta przykłada dużą wagę do wyglądu swojego ciała. W dojrzałym wieku często brakuje nam jednak chęci i czasu, by wygładzić skórę, zadbać o staranny manicure lub pedicure, urządzić w zaciszu własnej łazienki upiększające spa. Tymczasem, wizja upojnej nocy sama w sobie napędza do działania. Chętniej korzystasz z zabiegów pielęgnacyjnych, inwestujesz w wyszukaną bieliznę i wystrój sypialni, a to wszystko sprawia, że czujesz się bardziej atrakcyjna i pewna siebie.

Dbasz o zdrowie

Udany seks to nie tylko kilka minut zwykłego tradycyjnego uniesienia przed snem. Naukowcy od lat wykazują jego wpływ na zdrowie człowieka. Zabawy w łóżku pomagają obniżać ciśnienie krwi, są ratunkiem dla osób cierpiących z powodu migreny i wzmacniają serce. Poprawiają też krążenie krwi i mogą wpływać na zmniejszenie się żylaków. Seks to także świetne remedium na bóle reumatyczne (u niektórych osób wzmagają się po 40. roku życia) i obniżoną odporność, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Redukujesz stres i wydłużasz swoje życie

Nic nie potrafi tak skutecznie usunąć napięcia z mięśni po całym stresującym dniu, jak noc spędzona w ramionach ukochanej osoby. Bujne życie seksualne dodaje pozytywnej energii, sprawia, że lepiej radzimy sobie w codziennym życiu, rzadziej zadręczamy się pesymistycznymi myślami. Chwila zapomnienia tuż przed snem poprawia ponadto jego jakość, dzięki czemu nad ranem budzisz się zdecydowanie bardziej wypoczęta i zrelaksowana. A pozytywne nastawienie do świata, radość życia i zdrowie trzymane w ryzach to najprostszy sposób na długie i satysfakcjonujące życie. Nie tylko za drzwiami sypialni.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje