Reklama

Reklama

Jak odchudzają się Polacy?

Zauważa, że na przestrzeni ostatnich lat podejście do diet bardzo się zmieniło, choć wciąż najsłabszym ogniwem jest odpowiednia edukacja w zakresie żywienia.

Reklama

- Przez ostatnie 70 lat były promowane zdecydowanie diety wysokowęglowodanowe lub niskokaloryczne. W obecnych czasach coraz większy nacisk kładzie się jednak na odżywczość diet oraz ich wpływ na zdrowie. Bardzo niebezpieczne diety “1000 kcal" są na szczęście coraz rzadziej stosowane, jednak przez braki odpowiedniej edukacji w tym kierunku, cały czas jeszcze są osoby, które je stosują.

- Uważam, że problemem jest nadal brak edukacji. Ludzie czytają zwykle 1-2 artykuły na temat jakiegoś systemu odżywiania i od razu go wprowadzają. Temat jest często bardziej złożony i warto poradzić się specjalisty, który pomoże nam wdrożyć oraz dopasować w odpowiedni sposób daną dietę. 

- Dla przykładu, dieta ketogeniczna przynosi spektakularne efekty nie tylko w kwestii odchudzania, ale też zdrowia. Niestety większość osób, które nie mają efektów, źle interpretuje założenia tego systemu odżywiania. Najczęstsze błędy to zdecydowanie zbyt mała ilość spożywanych warzyw, niska jakość produktów i skupianie się na makroskładnikach oraz kaloriach zamiast na wartościach odżywczych" - wyjaśnia współwłaścicielka Strefy Przemian.

Zachęca tym samym do zgłębiania wiedzy na temat diet, najlepiej pod okiem eksperta. Podkreśla, że diety działają na każdego, problemem jest natomiast ich złe wprowadzanie, które po prostu wynika z niewiedzy, jak to zrobić. 

O ich skuteczności decyduje również to, czy zdrowy model odżywiania, styl życia, w którym istotnym elementem jest również aktywność fizyczna, sen - będzie nam towarzyszył zawsze. A nie tylko przez kilka tygodni pracy nad sylwetką. 

Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | dieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje