Reklama

Reklama

Jak zwiększyć popęd w 30 sekund? Te triki pomogą!

W zimie wiele osób cierpi na spadek nastroju. Bardzo brakuje nam światła dziennego, nie mamy ochoty na różne aktywności, co skutkuje gorszą formą. To może negatywnie odbić się na naszym popędzie seksualnym. Jak sobie z tym radzić? Istnieje kilka trików, które mogą pomóc!

Jak pomóc sobie podnieść samopoczucie i sprawić, że znów będziemy mieli ochotę na seks? Jeśli problem utrzymuje się dłużej - około dwóch tygodni - należy skonsultować się ze specjalistą, najlepiej lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Wcześniej jednak warto podjąć drobne kroki, które mogą nam pomóc wydobyć się z gorszej formy.

Zjedz banana

Banany są jednymi z najpopularniejszych owoców. Całe szczęście! Zawierają one dużo niezwykle wartościowych mikroelementów - witaminy A, C, E, K oraz te z grupy B. Są także bogatym źródłem błonnika, fosforu, magnezu, wapnia, a przede wszystkim potasu. Banany zawierają także tryptofan - to dzięki jego rozkładowi w organizmie wytwarzana jest serotonina, nazywana "hormonem szczęścia". Jej produkcję wspierają także obecne w bananach witamina B6 i kwas foliowy.

Reklama

Pij herbatę lub kawę

Te popularne napoje mogą naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasz dzień. Wszystko dzięki zawartym w nich związkom. W zielonej herbacie znajduje się teanina, która w połączeniu z kofeiną zwiększa aktywność mózgu, poprawia nastrój, a także odpręża, relaksuje i poprawia samopoczucie.

Podobnie zadziała kawa - według badań, już sam jej zapach znacznie poprawi nastrój!

Żuj gumę

Wykazano, że żucie gumy może zmniejszać lęk oraz regulować nastrój u zdrowych dorosłych osób. Wszystko dlatego, że żucie zwiększa przepływ krwi do mózgu, zmniejsza napięcie poprzez zredukowanie kortyzolu, hormonu stresu.

Ważne jednak, by w trosce o nasze zęby wybierać gumę bezcukrową.

Pogłaszcz zwierzaka

Głaskanie, przytulanie lub po prostu dotykanie zwierzęcia - psa lub kota - może złagodzić stres. Psychologowie podkreślają, że czułe głaskanie domowego zwierzęcia przynosi nam spokój i redukuje napięcie. Jeśli jesteśmy właścicielami zwierzaka - pielęgnujmy relację z nim i bądźmy przy nim blisko!

Śpiewaj swoje ulubione piosenki

Śpiewanie ulubionej piosenki - lub przynajmniej refrenu - aktywuje ośrodki w mózgu odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Głęboki oddech spowodowany śpiewaniem spowalnia tętno, podnosi poziom tlenu i odpręża. Umiesz czy nie - nieważne! Zaśpiewaj sobie refren ulubionej piosenki.

Osiągaj orgazmy

To nie żart - orgazm zalewa mózg endorfinami, które odprężają, uśmierzają ból i znacznie poprawiają samopoczucie. Regularny seks lub masturbacja oznaczają więcej orgazmów - może więc paradoksalnie to będzie dobra metoda na zimowy spadek formy?

Przeczytaj też:

Pijesz kawę? Sprawdź, co dzieje się z twoim organizmem!

Jak zwiększyć libido?

Jedzenie, które poprawia nastrój. Lista produktów dla dobrego humoru

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: popęd seksualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy