Reklama

Reklama

Kamienie żółciowe? Natura ci pomoże!

Ostropest plamisty

Poprawia funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego. W aptece możesz go dostać w postaci tabletek lub kapsułek.

Mniszek

Reklama

W medycynie ludowej używany był do leczenia schorzeń wątroby i dróg żółciowych. Surowcem leczniczym jest korzeń, który dzięki gorzkiemu smakowi i garbnikom pobudza wydzielanie żółci.

Uwaga! Jeśli oprócz mdłości  i bólu masz gorączkę i dreszcze, a twoja skóra i oczy się zażółciły, zapomnij o domowych kuracjach i natychmiast zgłoś się do lekarza.

Jak zapobiegać ich powstawaniu?

Uważaj, co jesz

Ryzyko rozwoju kamieni żółciowych rośnie, jeśli w naszym menu jest dużo jajek, cukru, tłuszczów zwierzęcych. Spada natomiast u osób jedzących dużo warzyw oraz owoców - zawierają błonnik, który pomaga w prawidłowym obkurczaniu się pęcherzyka. Z tego powodu można też zażywać nasiona babki jajowatej.

Odchudzaj się z głową

Nadwaga sprzyja kamieniom, ale źle zaplanowane chudnięcie także! Restrykcyjne diety, gdy spożywamy poniżej 1000 kalorii dziennie, są czynnikiem przyczyniającym się  do rozwoju kamicy żółciowej. 

Ruszaj się

Kamienie częściej występują u osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Czasem potrzebna operacja

Jeśli mimo diety i ziołowych środków problem nawraca, warto rozważyć wykonanie zabiegu chirurgicznego. W pęcherzyku żółciowym może rozwinąć się nowotwór, gdy ciągle drażnią go kamienie. Po wykonaniu badania USG lekarz zdecyduje o metodzie usunięcia woreczka.

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: kamienie żółciowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje