Reklama

Reklama

Mrowienie twarzy - skąd się bierze i kiedy jest groźne?

Niedobór magnezu

Mrowienie twarzy oraz skurcze dłoni i łydek to często objawy niedoboru dwóch ważnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia minerałów - magnezu i potasu. Magnez jest niezbędny do zachowania prawidłowej homeostazy i umożliwia właściwe funkcjonowanie układów: nerwowego, mięśniowego i kostnego. Błędy żywieniowe, źle zbilansowana dieta, ale również długotrwały stres i duża aktywność fizyczna mogą doprowadzić do niedoborów tego pierwiastka w organizmie i nasilenia się takich objawów jak:

- chroniczne zmęczenie

- nocne poty i rozdrażnienie

Reklama

- zawroty głowy, obniżenie nastroju

- migotanie przedsionków oraz wspomniane drętwienie twarzy oraz kończyn 

Leczenie niedoboru polega na suplementacji megnezu, nie bez znaczenia jest również bogata w ten pierwiastek, zbilansowana dieta. Najlepszym źródłem magnezu są zielone warzywa liściaste, orzechy, pestki dyni, kakao oraz... woda. 

Niedobór witaminy B6

Trudno przecenić wpływ witamin z grupy B na zdrowie i dobre samopoczucie. Przyspieszają przemianę materii, dbają o układ nerwowy, skórę oraz serce. Szczególną rolę pełni w organizmie witamina B6 odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Uczestniczy w syntezie białek, produkcji hormonów, wytwarza też serotoninę. Niedobór witaminy B6 mocno osłabia układ odpornościowy - pojawia się apatia, problemy ze snem, mrowienie twarzy, drętwienie kończyn.

Bogatym źródłem witaminy B6 jest kasza gryczana, znajdziesz ją również w mięsie i wędlinach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje