Reklama

Reklama

Okulary na lato – o czym powinniśmy wiedzieć?

Oprawki okularów to istotna – a być może nawet: najistotniejsza – część naszego wizerunku. Potrafią wszak podkreślić naszą urodę i zatuszować zarazem jej drobne mankamenty czy niedoskonałości. Ich zakup powinien być zatem świadomy i przemyślany. Postanowiliśmy sprawdzić, o jakich zasadach powinniśmy pamiętać poszukując idealnych okularów na lato.

Modnie, ponadczasowo, nietuzinkowo

Poszukując okularów idealnych - a więc takich, które będziemy nosić z przyjemnością przez więcej niż jeden sezon - powinniśmy brać pod uwagę wzory ponadczasowe, a zarazem nietuzinkowe, nie zapominając przy tym jednocześnie, że muszą zawsze w jakiś sposób korespondować z aktualnymi trendami (po co zresztą mielibyśmy płacić za produkt, który już w momencie zakupu wyglądałby na niemodny i niedzisiejszy?). Brzmi jak próba łączenia ognia z wodą? Owszem. I dlatego przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą nam wybrać najlepsze oprawki.

W swoich poszukiwaniach powinniśmy się kierować nie tylko własnymi upodobaniami i zmysłem estetyki, ale także trzema podstawowymi zmiennymi: kształtem naszej twarzy, kolorem włosów (jeśli zamierzamy nosić szkła korekcyjne weźmy też pod uwagę kolor oczu) oraz odcieniem swojej skóry. Żadnego z tych elementów nie możemy zlekceważyć. A to dlatego, że innych oprawek będzie się "domagała" skóra jasna, a jeszcze innych - jasnobrązowa czy śniada.

Reklama

Podobnie wygląda sprawa doboru oprawek do kształtu twarzy - podczas gdy twarz okrągła będzie znakomicie wyglądała w połączeniu z oprawkami kanciastymi czy prostokątnymi, z twarzą kwadratową (charakteryzująca się m.in. szeroką i mocno zarysowaną szczęką) będą współgrały oprawki optycznie wydłużające i zaokrąglające jej ostre, geometryczne rysy. Nie inaczej będzie w przypadku innych kształtów twarzy: trójkątnej (tu warto sięgnąć po okulary bezramkowe, o wyraźnie zaokrąglonych kształtach) czy okrągłej (z tym typem urody idą w parze właściwie wszystkie rodzaje oprawek).

Poszukując oprawek idealnych warto oczywiście przeglądać oferty sklepów internetowych. To właśnie w nich trafimy niekiedy na bardzo wartościowe podpowiedzi, które pomogą nam dokonać najlepszego możliwego zakupu. Proste, przystępne i niezwykle pożyteczne poradniki poświęcone opisywanym wyżej zagadnieniom znajdziemy na przykład na blogu Kodano.pl, wirtualnego salonu optycznego, prowadzącego sprzedaż okularów sygnowanych przez najlepsze światowe domy mody.

Moc filtra i jakość "antyrefleksu"

Wygląd okularów to jednak nie wszystko. Owszem, to, co nosimy "na nosie", bezwzględnie musi nam się podobać, ale w imię atrakcyjnego designu nie wolno nam bynajmniej poświęcać walorów praktycznych i użytkowych. Szkła okularów przeciwsłonecznych muszą wszak chronić nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które jest w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na stan i kondycję naszych oczu.

Poszukując okularów idealnych na lato powinniśmy więc zwracać uwagę na znajdujące się na nich oznaczenia, a przede wszystkim - na najistotniejszą w tym kontekście moc filtra. Im wyższa, tym oczywiście lepiej, choć przyjmuje się dość powszechnie, że okulary z filtrem UV 400 są w stanie zupełnie zablokować niezdrowe dla ludzkiego narządu wzroku promieniowanie UVA i UVB (w sytuacjach skrajnych może ono nawet doprowadzić do wystąpienia katarakty bądź zwyrodnienia plamki żółtej).

Nie mniej uwagi trzeba jednak poświęcić szkłom korekcyjnym, które muszą być obowiązkowo pokryte dobrą jakościowo powłoką antyrefleksyjną. Wbrew obiegowej opinii, osoby z wadą wzroku - i to nawet niewielką! - powinny je zakładać nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale także na co dzień, ponieważ skuteczny "antyrefleks" znacząco redukuje liczbę odbić resztkowych powstających na przedniej i tylnej części soczewki, zapewniając w konsekwencji ostrość widzenia we wszystkich warunkach (powłoka antyrefleksyjna dobrej jakości sprawia w konsekwencji, że obserwowany obraz wydaje się jaśniejszy, wyraźnie ostrzejszy i bardziej kontrastowy).

Okulary - niezbywalna część wizerunku

Oprawki okularowe stanowią dziś nieodłączną część świata mody. I najlepiej chyba świadczy o tym fakt, że wszystkie luksusowe marki świata mają dziś w swej ofercie szeroką gamę produktów tego rodzaju. Nic więc dziwnego, że kupimy je dziś w większości salonów optycznych w naszym kraju - w tym także w sklepie internetowym Kodano.pl, w którego ofercie znajdziemy obecnie jedne z najmodniejszych modeli okularów przeciwsłonecznych tego sezonu. I to w niezwykle atrakcyjnych cenach - nieraz zdecydowanie niższych niż w sklepach stacjonarnych. Warto jednak przede wszystkim zapytać o to, co nosi teraz "ulica"?

Wydaje się, że w tym roku, w okresie wiosenno-letnim, rządzą przede wszystkim żywe kolory i odważne wzory (wykorzystujące zwłaszcza motywy kwiatowe i roślinne). W cenie są również rozmaite, stylistyczne eksperymenty z fakturą i kształtem. Stąd też do łask ponownie powracają szylkret (i to w wielu odcieniach: od żółci i brązu, przez miedź, aż po wielobarwny bursztyn) oraz rozrzeźbione, geometryczne formy. Że warto po nie sięgać, udowadniają wybory modowe gwiazd estrady i srebrnego ekranu - myślimy tu zwłaszcza o Gwen Stefani, Cate Blanchett czy Salmie Hayek - które w tym roku pojawiały się już wielokrotnie w odważnych i niezwykle fantazyjnych oprawkach.

Modele wpisujące się w panujące obecnie trendy znajdziemy m.in. na stronie wspomnianego już sklepu internetowego Kodano.pl, który oferuje nie tylko szeroki wybór modnych okularów - zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych - ale także darmową dostawę i zwrot towaru. Jeśli więc zamówione tam okulary wydadzą nam się z jakichś powodów nie pasować do naszej urody, będziemy je mogli bez problemów i zbędnych tłumaczeń odesłać, otrzymując pełen zwrot poniesionych kosztów.

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Kodano.pl

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy