Reklama

Reklama

Osiem zasad ochrony płuc: Będą bardziej odporne na choroby

5. Oddychamy w sposób oczyszczający płuca

Według nauczycieli jogi zmieniając na chwilę oddech, można poprawić odporność płuc. Należy ułożyć się na plecach. Górna część ciała powinna znajdować się trochę wyżej niż pupa i nogi. Pod głowę i tułów można podłożyć złożony kilka razy koc. Nogi leżą swobodnie wyprostowane, ręce są luźno wyciągnięte w bok. Warto zamknąć oczy i przykryć je opaską lub chustką.

Reklama

Przez chwilę oddychamy swobodnie, zgodnie z naturalnym rytmem. Następnie robimy wolno wdech przez osiem sekund, zatrzymujemy powietrze w płucach na pięć sekund i wolno, przez osiem sekund wydychamy. Powtarzamy 3-5 razy. Robimy sobie taką sesję codziennie.

6. Staramy się zasypiać na lewym boku

W tej pozycji krew i limfa łatwiej spływają do śledziony. Korzysta na tym układ oddechowy. W śledzionie odbywa się wymiana starych i zużytych krwinek. Dzięki temu krew lepiej transportuje potrzebne płucom składniki - antyoksydanty, cynk, magnez, potas, selen, witaminy A, C i E. Są też wyłapywane i unieszkodliwiane chorobotwórcze wirusy, bakterie oraz toksyny.

Sięgamy po chrzan

Ten ekologiczny, a jeszcze lepiej świeżo starty, może być jednym z najlepszych źródeł witaminy C. Wiadomo, że wpływa ona regenerująco na płuca i poprawia ich stan, a przez to zdolność do obrony, nawet gdy są mocno zniszczone (np. wskutek palenia papierosów lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).

Robimy płucom inhalacje

Będą lepiej nawilżone  i ukrwione. Do miski z gorącą wodą możemy dodać kilka kropli olejku eukaliptusowego. Pamiętamy, by ciepłe opary wdychać ustami, a wydychać nosem. Jeśli robimy inhalację nad naparem z ziołowych herbatek (np. rumiankowej) - wdychamy je nosem, a wydychamy ustami.

Zobacz również:

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Dowiedz się więcej na temat: płuca | zdrowe płuca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje