Reklama

Reklama

Pozbądź się bólu dzięki... poduszce

Korzystamy z niej codziennie, ale możemy zrobić to jeszcze bardziej efektywnie. Oto przykłady. Ułożona pod łydkami przyniesie ulgę zmęczonym i opuchniętym nogom, umieszczona między udami może okazać się remedium na obolały kręgosłup. I to jeszcze nie koniec.

Poduszka, na której śpisz, może okazać się sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i komfort. Jej odpowiednie ułożenie może zlikwidować refluks, opuchliznę na nogach i ból pleców. Ponadto poduszka sprawdzi się też, jako narzędzie do ćwiczeń. Zatem zanim przytulimy się do niej wieczorową porą, wykorzystajmy wszystkie możliwości, jakie daje.

Reklama

Jeśli dokucza nam refluks, dość nieprzyjemna dolegliwość, najczęściej pojawiająca się po posiłku, warto rozważyć spanie w nieco uniesionej pozycji - ułożenie dwóch poduszek, jedna na drugiej - powoduje, że nie będzie dochodziło do cofania się treści żołądkowych w trakcie snu, a nieprzyjemne palące uczucie nie będzie nam doskwierało.

Po poduszki warto sięgnąć również po długim dniu, kiedy nasze nogi odmawiają nam posłuszeństwa, są opuchnięte, co szczególnie może doskwierać latem. Wtedy po przyjściu z domu warto położyć się na chwilę, a pod łydki ułożyć kilka poduszek. Dzięki temu poprawia się krążenie, ustępują takie dolegliwości, jak obrzmienia czy mrowienie.

Dowiedz się więcej na temat: poduszka | sen | ćwiczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje