Reklama

Reklama

Seks po pięćdziesiątce: nie rezygnuj, odkryj go na nowo!

Seks po pięćdziesiątce: nie rezygnuj, odkryj go na nowo! Ukończony pięćdziesiąty rok życia dla większości kobiet oznacza wejście w okres menopauzy. Właśnie wtedy panie mają tendencję do rezygnowania z życia erotycznego. Dlaczego to błąd? Seks nie tylko zaspokaja potrzebę odczuwania przyjemności. Bliskość fizyczna ma także wpływ na poprawę zdrowia psychicznego oraz lepszą kondycję fizyczną.

Życie erotyczne kobiet w okresie menopauzy jest tematem tabu. Dodatkowo jest ono obciążone dużą ilością mitów. Seks po pięćdziesiątce jest aktywnością, którą należy odkryć na nowo. Co zrobić, aby zbliżenia były satysfakcjonujące?

Ona by tak chciała

Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie podczas menopauzy mają duży wpływ na zdrowie kobiety. Przede wszystkim nie jest ona zdolna zajść już w ciążę. Nie oznacza to jednak, że spada jej zainteresowanie seksem. Wręcz przeciwnie!

Jednym z najbardziej przestarzałych mitów jest stwierdzenie, że po pięćdziesiątce kobietom spada poziom libido. To właśnie w tym wieku wiele z nich zaczyna dobrze czuć się w sypialni. Na przestrzeni całego swojego życia poznały dokładnie swoje ciało, znają swoje potrzeby. Dojrzałe kobiety nie mają także problemu z wyrażaniem próśb dotyczących zaspokojenia.

Reklama

Najczęstszy objaw menopauzy

Dolegliwość, która jest jednym z pierwszych objawów menopauzy to suchość pochwy. Dlaczego? To reakcja organizmu na gwałtowne zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Jest to objaw, którego nie należy lekceważyć. Jego długotrwałe występowanie może oznaczać pojawienie się innego schorzenia. Dlatego warto dokonać konsultacji ginekologicznej, która wykluczy poważne problemy zdrowotne.

Dlaczego należy zapobiegać suchości pochwy? Ta przypadłość powoduje dyskomfort w codziennym życiu. To przez nią może następować ocieranie nabłonka pochwy. Efekt to ból i powstające z czasem guzki. Przesuszona śluzówka to także środowisko, które jest korzystne dla rozwoju zakażeń grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych. Wzmożona ilość infekcji jest kolejną konsekwencją wycofywania się z życia erotycznego.

Uważnie obserwuj

Aby skutecznie zapobiegać suchości pochwy warto znać główne objawy, które towarzyszą temu schorzeniu. Dzięki temu będzie mogła szybko zapobiec swojej dolegliwości, aby nie przerodziła się w poważniejsze problemy.

Jednym z głównych objawów jest pojawiający się podczas stosunku ból. Jeżeli suchość jest znacząca, dyskomfort towarzyszy kobiecie także podczas chodzenia czy siedzenia. Pojawia się także swędzenie oraz pieczenie sromu oraz pochwy. Niektóre kobiety mówią o uczuciu ucisku czy ściągnięcia.

Częstym przypadkiem okazują się mocno dokuczliwe w życiu codziennym dolegliwości ze strony układu moczowego. Pojawia się zwiększone uczucie parcia na mocz. Jednak nie idzie to w porze z ilością oddawanego moczu. Warto zwrócić uwagę na szczególny objaw, który często pojawia się przez krótką chwilę. Są to żółte lub żółtozielone upławy.

Skuteczna pomoc

Kiedy rozpoznasz u siebie suchość pochwy musisz sięgnąć po preparaty, które pomogą ci pokonać problem. Warto sięgnąć oczywiście po środki nawilżające jako podstawową metodę terapii. Co będzie najskuteczniejsze?

Warto sięgnąć po preparaty zawierające drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy. To właśnie ten składnik pozwala na odpowiednie nawilżenie okolic intymnych. Jaki preparat wybrać? Warto rozważyć kurację nowoczesnym globulkami Mucovagin, które pozwolą na odbudowanie naturalnego nawilżenia błony śluzowej pochwy. Dziesięciodniowa kuracja zapewnia długotrwałe nawilżenie. Podczas stosunku można dodatkowo zastosować Mucovagin w formie żelu: wspomniany już drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy nie tylko ułatwi zbliżenie, ale dodatkowo przywróci wilgotność okolic intymnych i przyspieszy procesy gojenia.

Artykuł powstał we współpracy ze firmą Verco S.A.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje