Reklama

Reklama

Tłuszcz nie musi być twoim wrogiem!

Unikaj tłuszczów! Wyeliminuj tłuszcze z diety! Bombardowane hasłami, które nie nastrajają optymistycznie dawno już pogubiłyśmy się, o co z tym tłuszczem chodzi. Jeść czy unikać?

Nasz organizm potrzebuje tłuszczów, mało tego potrzebujemy ich nawet więcej niż mężczyźni. Bez nich kondycja naszej skóry, włosów i paznokci pozostawiać będzie sporo do życzenia, a gospodarka w organizmie może zostać zachwiana!

Najlepsze źródła tłuszczu dla kobiet

Diabeł tkwi w szczegółach, w tym konkretnym przypadku wszystko zależy od źródła, z którego niezbędne tłuszcze będziemy pozyskiwać. Pod ręką zawsze powinnyśmy mieć pestki dyni i słonecznika, olej kokosowy, avocado, orzechy, migdały oraz olej lniany. Wszystkie te pokarmy zawierają w sobie zdrowe tłuszcze, bez których nasz organizm nie będzie w stanie funkcjonować na pełnych obrotach.

Reklama

Tych tłuszczów lepiej unikać

Tłuszcze nasycone oraz tłuszcze trans - tych powinnyśmy unikać. Znajdziemy je w przetworzonej żywności, jedzeniu na wynos, ale również maśle, serze żółtym czy bardzo tłustym mięsie.

Starajmy się dokładnie czytać informacje umieszczone na etykietach, zastępujmy niezdrowe przekąski orzechami lub migdałami. Nie bójmy się zdrowych tłuszczów - to nasi sprzymierzeńcy w walce o zdrowie i urodę!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje