Reklama

Reklama

Zdrowie w kilka dni? Zobacz, jakie to proste!

Wszyscy lekarze i dietetycy potwierdzą, że soki owocowe i warzywne mają zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania soków w domu, żeby ich wpływ na twój organizm był jak najlepszy? Przedstawiamy kilka cennych rad, dzięki którym wykorzystasz potencjał drzemiący w warzywach i owocach!

Wiele osób uważa, że pijąc soki kupowane w sklepach dbają o swoje zdrowie. Jest to powszechny błąd, popełniany przez każdego z nas. Soki dostępne w marketach zazwyczaj poddawane są procesowi pasteryzacji, co oznacza, że tracą swoje cenne wartości. Często są one także rozcieńczane wodą i słodzone cukrem, szkodliwym syropem glukozowo-fruktozowym czy sztucznymi słodzikami. Taki produkt nie wpływa dobrze na twój organizm i nie dostarcza zbyt wielu cennych substancji. Dlaczego powinnaś zacząć samodzielnie przyrządzać soki i jak się za to zabrać?

Reklama

Sokoterapia - moc świeżych warzyw i owoców

Świeżo wyciśnięty sok w ciągu kilkunastu minut od wypicia dostarcza do twojego organizmu wiele niezbędnych witamin. By przyrządzić litr napoju należy wykorzystać około dwa kilogramy surowca. Mało kto jest w stanie zjeść taką ilość owoców lub warzyw w ciągu jednego dnia. Dzięki przerobieniu ich na sok możesz pozyskać znacznie więcej składników odżywczych i zadbać o różnorodność w diecie.

Dodatkową zaletą picia świeżo wyciskanych soków jest ich zbawienny wpływ na system immunologiczny. Dzięki poszerzeniu swojej diety o tak przygotowane napoje nie tylko wzmocnisz swoje zdrowie, ale zadbasz też o odpowiednie oczyszczenie organizmu z toksyn. Zwiększa się także zdolność ciała do regeneracji oraz zanika poczucie wilczego głodu.

Korzyści zdrowotne podczas regularnego picia własnoręcznie wykonanych soków można odczuć już po kilku dniach. Ogromne pokłady energii i lepsza kondycja skóry to jedne z wielu efektów, jakie zaobserwujesz po zmianach w diecie. Wiele osób zauważa również, że męczące ich dotąd problemy trawienne znikają bezpowrotnie po rozpoczęciu sokoterapii.

To wszystko można osiągnąć przy użyciu sokowirówki lub wyciskarki wolnoobrotowej. Urządzenia te kupisz niemal w każdym sklepie oferującym sprzęt RTV/AGD, np. Puregreen.

Wyciskarka do soków czy sokowirówka - różnice

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z własnoręcznym przygotowywaniem soków, powinnaś dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z bardzo znaczących różnic pomiędzy sokowirówkami a wyciskarkami do soków.

Korzystanie z sokowirówki wydaje się być dużo lepszym rozwiązaniem: taki sprzęt jest tańszy, pracuje szybciej, a większość owoców można wkładać w całości, bez konieczności ich krojenia. Niestety, sokowirówka ma też wiele wad.

Paradoksalnie jedną z największych niedoskonałości jest jej szybkość. Prędkość obracających się ostrzy powoduje wzrost temperatury, przez co sok traci cenne enzymy trawienne, jest spieniony i wodnisty. Sokowirówki nie nadają się także do przyrządzania soków z warzyw liściastych, ziół i kiełków, przez co mają ograniczony potencjał na wydobycie tego, co najlepsze.

Wyciskarki do soków są droższe i pracują wolniej, jednak mają większe możliwości, a przede wszystkim działają na wolnych obrotach, przez co wykorzystane surowce po przerobieniu na sok nie tracą swoich odżywczych właściwości. Na co jednak należy zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki?

Najważniejsze jest, by sprzęt poradził sobie z różnymi surowcami. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie będziesz potrzebować zaawansowanych opcji, to szybko przekonasz się, że mogą być one bardzo przydatne. Dlatego kupując wyciskarkę zwróć uwagę, czy można w niej wycisnąć sok z warzyw liściastych, kiełków, ziół i trawy, a także z innych, miękkich składników.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeśli obawiasz się, że przygotowywanie soków zajmie ci zbyt wiele czasu, a ty masz dość napięty grafik, nie musisz się martwić. Na rynku są dostępne wyciskarki, które posiadają specjalne szczoteczki czyszczące misę w trakcie użytkowania. Tego typu sprzęt można znaleźć między innymi w ofercie firmy i Hurom. Dzięki tej funkcji nie musisz zajmować się częstym i gruntownym myciem maszyny.

Samodzielnie przygotowane soki możesz dostosować do swoich upodobań, a także zapotrzebowania na konkretne witaminy. Regularne przyrządzanie napojów nie tylko sprawi, że będziesz miała więcej energii, ale także pozwoli ci oszczędzić pieniądze, wydawane na gotowe koktajle.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje