Reklama

Reklama

Inspektor Anders i praskie dossier, Marshall Browne

Powieść kryminalna „Inspektor Anders i praskie dossier”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 23 kwietnia w wersji e-book, rozgrywa się w Pradze. Ale nie jest to miasto z turystycznych folderów. Urokliwe praskie zakątki giną bowiem w mroku tajemnic sprzed kilkudziesięciu lat.

Do takiej mrocznej Pragi zostaje wysłany ze specjalną misją bohater książki - inspektor Anders, którego z powodzeniem można dopisać do panteonu najbardziej intrygujących inspektorów/komisarzy/detektywów współczesnej literatury kryminalnej.  

Inspektor Anders  jest  wybitnym śledczym Europolu, cenionym przez włoską i francuską policję jako ekspert od terroryzmu. W ataku terrorystycznym stracił nogę. Cierpi nie tylko z powodu kalectwa, ale również stresu pourazowego. Introwertyczny, samotny, zmęczony walką chce odejść ze służby. Musi  jednak najpierw odnaleźć w Pradze człowieka ukrywającego się pod pseudonimem nawiązującym do bohatera "Procesu" Franza Kafki" - Józef K., który grozi ujawnieniem dokumentów mogących zniszczyć karierę prominentnych czeskich liderów biznesu i wysokich rangą przedstawicieli rządu. 

Reklama

Kolejni świadkowie wypadają z okien, tracąc życie. Samobójstwa? Morderstwa? Tropy wiodą do przeszłości, do Praskiej Wiosny 1968 roku oraz StB - komunistycznej służby bezpieczeństwa, i jej ofiar. Ktoś nie chce, by Anders odkrył prawdę.  Czy zdoła powstrzymać przemoc, zanim sam stanie się ofiarą?

Marshall Browne  (1935-2014) to ceniony przez krytykę i nagradzany australijski autor powieści sensacyjnych,  przetłumaczonych również na kilka europejskich języków. "Inspektor Anders i praskie dossier" jest jego ostatnią powieścią, zamykającą cykl kryminalny, którego bohaterem jest włoski detektyw zwalczający zorganizowaną przestępczość na terenie Unii Europejskiej.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy