Reklama

Oswoić raka, Adrianna Sobol, Agnieszka Witkowicz-Matolicz

"Oswoić raka" przełamuje tabu, jakim są choroby nowotworowe. To książka o rzeczach ważnych, napisana z wielkim wyczuciem i jednocześnie lekko.

Nie potrafimy rozmawiać o raku. Nie wiemy, co powiedzieć osobie chorej. Płakać z nią czy ją pocieszać?

Raka kojarzymy z wyrokiem. Z kolejkami do lekarzy, z cierpieniem i chustką na głowie. Ale najchętniej odsuwamy od siebie myśl o jego istnieniu, nas to nie dotyczy.

Książka dwóch autorek, to dwie części: reportażowa i poradnikowa. W pierwszej znajdują się inspirujące i podnoszące na duchu rozmowy z osobami, które leczenie mają już za sobą.

W drugiej zaś poradnik dla chorych i ich bliskich: od podejrzenia choroby do życia po leczeniu. Jak rozmawiać, jak wspierać, jak wygląda leczenie krok po kroku, jak wyjaśnić to wszystko dzieciom?

Reklama

O autorkach:

Adrianna Sobol - psychoonkolożka i nauczycielka akademicka. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym Magodent w Warszawie, a jako asystent prowadzi zajęcia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej. Jest członkiem zarządu Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, psychoterapeutką i założycielką Centrum Wsparcia Psychologicznego Ineo. Stworzyła platformę szkoleniową online "Zdrowie zaczyna się w głowie".

Agnieszka Witkowicz-Matolicz - dziennikarka Muzo FM, wcześniej związana z RMF i Tok FM, reporterka i socjolożka. Autorka bestsellerowej książki "Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń". W wieku 32 lat zachorowała na raka piersi. Dziś, dzieląc się swoim doświadczeniem, inspiruje do tego, by mimo kłopotów zdrowotnych nie rezygnować z pasji i planów.  Za "Niezwykłe dziewczyny" wyróżniona w konkursach "Kryształowe Pióra" i "Jaskółki Nadziei".

Premiera: 16 września 2020 roku. 


INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy