Reklama

Reklama

381 Berlińczyków sfotografowało się nago

„Daily Portrait Berlin” to projekt fotograficzny, w którym wzięło udział 381 mieszkańców Berlina. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że berlińczycy pozowali nago.

- Jesteś w domu, albo mieszkaniu, robisz herbatę, nagle ktoś dzwoni do drzwi. To jakiś nieznajomy. Ma aparat i chce sfotografować cię nago. Musisz się rozebrać. Oto idea, która stoi za projektem "Daily Portarait Berlin" - tak artystyczno-socjologiczny eksperyment opisują jego twórcy.

Reklama

Przez 18 miesięcy, każdego dnia, w jednym z berlińskich domów czy mieszkań, rozgrywał się powyższy scenariusz. Osoby, które zgodziły się na wykonanie nagiej fotografii, dostawały sprzęt i potem same ruszały na poszukiwania modela.

Wykonane przez nich zdjęcia układają się w niezwykłą opowieść o życiu młodych Berlińczyków - swobodnych, radosnych, pozbawionych kompleksów i pruderii. Na końcu aparat dotarł w ręce jednego z pomysłodawców projektu, który również został sfotografowany.

Prace, wykonane w ramach "Daily Portrait Berlin" zostały zebrane w książce o tym samym tytule.***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje